אֵשֶׁת חַיִל עו”ד אלוש לוצאטו

one פרסום / 17.03.2022

ענבל אלוש-לוצאטו עו”ד, נוטריון ומגשרת מוסמכת מתמחת בגישור משפחתי, עובדת עבור לקוחותיה סביב השעון, בתחומים של דיני משפחה, חדלות פירעון ודיני מקרקעין. עו”ד אלוש לוצאטו שואבת את הרצון שלה להיות שם בעבור לקוחותיה בצמתים החשובים של חייהם והכל כדי לסייע בידם להצליח ברגעים החשובים, המרגשים והכואבים של חייהם, תחומים בהם קשורים בקשר עז רצונות, מאווים, חלומות וכישלונות של הלקוחות הכל כמקשה אחת.

עו”ד אלוש לוצאטו נמצאת שם בעבור לקוחותיה כחומת מגן, מסייעת בידם לצלוח כל מכשול ומלווה אותם גם ברגעי השמחה והכל בזכות ניסיון של שנים בתחומים אלה, משולב חשיבה יצירתית, אינטואיציה חזקה והבנה מעמיקה במגוון תחומים משפטיים. עו”ד אלוש לוצאטו בעלת פרקטיקה עצמאית, מנהלת שותפות עם עו”ד מינדל יגאל כמו גם מקיימת שיתופי פעולה עם עו”ד מירן שלג בתחום דיני המשפחה ועו”ד שרון בירון מרקוביץ אליה מפנה את לקוחותיה שנקלעו למצוקה בתחום הרשלנות הרפואית.

ענבל אלוש

צילום: אורן קרידי

האם יש לך רגעי מנוחה ?!
“מעט מאוד אך לא מתלוננת, תחומי העיסוק העיקריים שלי שפורטו להלן מהווים בעיני את תמצית המשפט כי הם עוסקים בנבכי נשמתו
של האדם, משפחתו ביתו וכלכלתו. אני מאוד מאמינה בלסייע לזה שידו אינה משגת ועל כן הפרקטיקה שלי כוללת גם ייצוג מעוטי יכולת
מטעם הסיוע המשפטי. מאחר ואני מאוד מאמינה בהתנדבות כמרפא לנפש אני מתנדבת בלשכת עו”ד שבמחוז דרום כדיינת בבית הדין המשמעתי, יו”ר וועדת השגת גבול המקצוע במשותף וכן ס. יו”ר ועדת חדלות פירעון. בנוסף אני מרצה בהתנדבות בהשתלמויות הנערכות בלשכת עורכי הדין הן בהשתלמויות מחוזיות והן ארציות. החלק הכי חשוב בחיי הוא היותי אם חד הורית לשלושת ילדיי היקרים(בגילאי 11-19 שאיבדו את אביהם ז”ל לפני כשלוש שנים) המהווים את עוגן חיי יחד עם בן זוגי היקר והמיוחד יאיר וקנין עימו אני מנהלת זוגיות אוהבת בשנים האחרונות.
ראשית יש לי שותף ואנו תומכים ומגבים אחד את השניה, לא רק זאת, יש לי צוות עובדים שהם כמשפחה בעבורי וליוו אותי בהרבה צמתים חשובים של חיי ויש בינינו כבוד מסירות ואהבה של משפחה. אכן אני מנהלת חיים עמוסים ומלאים בעשייה מבורכת עליה איני מתלוננת אף לא לשניה, ואולם יש רגעים בהם אני חשה כי העומס גובר, ואז אני לוקחת נשימה ארוכה ועושה לעצמי סדר עדיפויות או יוצאת למס’ ימי מנוחה. באופן זה, אני מתמלאת באנרגיות חדשות ומרץ וניגשת באהבה ובכוחות מחודשים לכל משימה.

ענבל אלוש

צילום: אורן קרידי

מה מייחד אותך מעו”ד אחרים בתחום דיני המשפחה?
ראשית, הייחוד נובע מכך שבלא מעט תיקים בתחום דיני משפחה אני עובדת בשיתוף פעולה מלא עם עו”ד מירן שלג שהינה חברה שלי מזה כעשרים שנה וכל אחת מאיתנו מביאה את היחודיות שלה בניהול התיק. הלקוח מקבל שתי עורכות דין במחיר של אחת, בליווי צמוד צוות שהם כמשפחה הכוללת אוזן קשבת ותמיכה אישית, הרבה מעבר להיותינו עורכות דין בתחום. מאחר ושתינו חווינו הליכי גירושין נקודת המבט האישית שלנו מוסיפה ומחברת אותנו אף יותר מהרגיל ללקוח שחווה לא מעט רגעים לא פשוטים בתהליך. לא רק זאת, אני מאמינה מאוד גדולה בלייצר ניסיון אמיתי וכנה של פתרון המחלוקת בדרכי שלום ואם הניסיון הזה כושל רק אז אני נלחמת עבור הלקוח שלי בכל הכוח בבית המשפט. כאמור, אני תומכת בסיום מערכות זוגיות בהסכמים אם בהסכם מסוג שלום בית לחילופין גירושין או הסכם גירושין בעיקר כאשר ילדים כלולים בהליך הפרידה. בהסכמים מסוג שלום בית לחילופין גירושין נכללים מראש התנאים לגירושין, למקרה ששלום הבית לא יושג הסכם ייחודי זה חוסך לבני הזוג תהליך משפטי מייגע, תובעני ויקר ומאפשר להם הזדמנות נוספת לשיקום ביתם. בנוסף, כשהכול מוסכם וקבוע מראש, אנו נמנעים ממצב של תביעות עתידיות לגבי הסדרי ראייה, תשלומי מזונות, רכוש וכו’. אני תמיד מבהירה ללקוחותיי כי יש לשים את הילדים בראש סדר העדיפויות גם אם זה כולל ביצוע ויתורים למענם מצד שני הצדדים להסכם לא משנה באיזה הסכם אנו עוסקים אם שלום בית או גירושין. כאשר בני הזוג מוכנים לבוא האחד לקראת הצד השני ולשלם כל אחד את המחיר האישי שלו, הם יוצאים מהתהליך מחוזקים.

ענבל אלוש ציטוט

מה מייחד הליך גישור בדיני משפחה ?
הליך גישור בתחום דיני המשפחה הוא הליך שמתאים לכל מי שמוכן לשנות הרגלים ודפוסים. תהליך הגירושין הוא הליך קשה מאוד מבחינה נפשית ובכ- 90 אחוז מהמקרים, אני מפנה את הזוגות לטיפול זוגי מעמיק, במקביל לתהליך הגישור. הטיפול התומך עוזר להם לצלוח את המשבר ולהגיע להסכם הטוב ביותר.
דוגמאות למקרים מוצלחים של גישור?
“טיפלתי בתיק שבו זוג הורים לשני ילדים שהיו נשואים במשך עשר שנים. הבעל רצה לנהל תהליך גירושין בבית משפט ואילו אני חשבתי שיש מקום לתהליך גישורי. עיקר המחלוקת בין בני הזוג הייתה סביב אי הסכמתה של האישה להסדרי ראייה מורחבים. שוחחתי אתה על היתרון בהסדרי ראייה מורחבים, המאפשרים לה להשקיע בעצמה, ולהתפתח ולילדים לחוות קשר מעמיק ואיכותי עם האב. בסופו של דבר הצלחנו לגבש הסכם עם הסדרי ראייה שהיו מקובלים על שניהם. היום היחסים ביניהם טובים וכל אחד מהם התקדם הלאה לזוגיות משלו. מקרה נוסף הוא של זוג מבוגר ומבוסס כלכלית שהיה נשוי כ 17- שנה ולהם ילדים משותפים, לצד ילדים מהנישואים הראשונים של כל אחד מהם. הבעל מאס בזוגיות אבל הרגשתי שהוא לא באמת רוצה להתגרש. הצעתי לבני הזוג לערוך הסכם שלום בית ולחילופין גירושין. במקביל הפניתי אותם לטיפול זוגי. האינטואיציה שלי לא אכזבה אותי גם הפעם ולשמחתי בני הזוג לא התגרשו.”

תחום עיקרי נוסף בו עוסק המשרד הוא חדלות פירעון. מה כולל תהליך זה?
“ההיכרות המעמיקה שלי עם תחום חדלות הפירעון הן מהכובע של נאמנת לנכסי היחיד, הן מהכובע של באת כוח חייב או מהכובע של מייצגת נושה מאפשרת לי לסייע לחייבים לפתוח דף חדש, באמצעות תכנית מאוזנת המספקת להם זאת אופק כלכלי יציב.
למעשה לחדלות פירעון יכולים להיקלע הן אנשים פרטיים, והן חברות )תאגידים( וזאת כאשר אין בידם להשיב את חובותיהם. בעבר, הליך חדלות פירעון נמשך ללא הגבלת זמן וללא אופק מוגדר לחייב. בשנת 2013 כונס הנכסים הרשמי הנהיג רפורמה, לפיה ההליך ימשך 54 חודשים בלבד אשר עם סיומם, יהא בידי החייב לפתוח דף חדש נקי מחובות. הרפורמה הציבה את החייב במרכז ואפשרה לו לצאת מהתסבוכת הכלכלית. ב 15- לספטמבר 2019 , חוקק חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי ומצב החייבים השתפר עוד יותר. לפני חקיקת חוק זה, 50% מפושטי הרגל חזרו למצב זה שוב ושוב, ללא יכולת לצאת ממעגל החובות. היום יש אור בקצה המנהרה ואפשרות שיקום לחייבים ולמעשה החוק החדש שם את החייבים או בהגדרתם החדשה יחידים במרכז מתוך נקודת הנחה מרכזית לפיה יש לסייע ליחידים להשתקם כלכלית תוך מקסום השבת החובות לנושים. נקודת חשובה נוספת בחיי הלקוחות שלך הוא השלב בו הם רוכשים או מוכרים דירה? אכן
מדובר בצומת מרכזי בחיי הלקוחות. רוב האנשים קונים או מוכרים דירה פעם בחייהם ובדירה מושקע כל ההון האישי שלהם, הדירה היא קורת הגג שלהם היא המקום המרכזי והבטוח בחייהם ולכן חשוב מאוד ברכישה או מכירה של דירה ולא משנה אם מדובר בדירה מקבלן או יד שניה לשכור שירותיו של עו”ד מקצועי בתחום דיני המקרקעין שילווה את הלקוח, יוודא את קבלת תמורתה דירה, יבדוק בעבורו את הדירה הנרכשת מבחינת שעבודים/עיקולים, צווי הריסה, מיקום, ליקויים, תוכניות תב”ע עתידיות, ועוד .
מה את הכי אוהבת בעבודתך?
“אני אוהבת את הקשר שנוצר ביני לבין הלקוחות ואת היכולת שלי לעזור להם לצאת ממצבים לא פשוטים וממשברים כמו גם ללוות אותם ברגעי השמחה בחייהם”.

ענבל אלוש

צילום: אורן קרידי

adv-inbal.zapweb.co.il | 072-3227151