היהלום הכחול: הצצה למגדל המגורים הכי יוקרתי בתל אביב

מערכת פאשן וויק one / 24.2.2020

פרויקט המגה-יוקרה “מגדל בראשית” שיוקם בשכונת בבלי בתל אביב יתנשא לגובה של -44 קומות ויכלול חמאם טורקי, טרקלין עסקים, בריכה מקורה, חדר יינות מפואר, אולם סקווש ועוד

חמאם טורקי, אולם סווקש בריכה מחוממת ומקורה – אלו רק חלק קטן מהשטחים הציבורים אשר יוקמו במגדל מגורי המגה יוקרה – “בראשית” אשר נבנה ע”י משפחת היהלומנים כוזהינוף.

לאחרונה החלה יזמית המגדל משפחת כוזהינוף  בבנייה של “מגדל בראשית בבלי” שאותו היא מקימה ברחוב פעמוני 12 בשכונה היוקרתית בצפון תל אביב. מדובר בפרויקט הדגל של משפחת היהלומנים הוותיקה והמוערכת, שרכשה את הקרקע המדוברת ומתכננת להקים במקום “פרויקט שיציב סטנדרט חדש של יוקרה בישראל, בשכונת המגורים היוקרתית ביותר בתל אביב”, לדברי מוטי כוזהינוף. 

מגדל בראשית בבלי בתל אביב מציג חווית מגורים בלתי מתפשרת המשלבת בין מיקום מושלם באחת השכונות הנחשקות של תל אביב, לסטנדרט המגורים היוקרתי ביותר שניתן לדמיין. המגדל צמוד לפארק רחב ידיים המהווה המשך טבעי לפארק הירקון הסמוך, ובקרבת כיכר המדינה וחנויות הבוטיק של צפון העיר.

 

“בענף היהלומים, היהלום הכחול הינו יהלום נדיר ומבוקש ונחשב ליוקרתי ביותר, כך יהיה מגדל ‘בראשית בבלי’ – הוא יהיה היהלום הכחול של תל אביב”, מוסיף כוזהינוף. 

משפחת כוזהינוף בחרה בשכונת בבלי כי היא אחת מהשכונות האחרונות בתל אביב שהצליחה לשמור על אופי אמיתי של שכונת מגורים אמיתית. מצד אחד זו שכונה למשפחות, שקטה וירוקה, ומצד שני השכונה כולה ממוקמת בצפון העיר, מרחק קצר מכיכר המדינה ומפארק גני יהושע. רחוב פעמוני עצמו הוא הרחוב הכי יפה בבבלי.

המגדל אשר יתנשא ל-44 קומות תוכנן בצורת Y, כך שיאפשר לרוב הדירות בו לקבל נוף לים או לחילופין את הנוף המרשים של הפארק הגדול. “הדירות יהיו דירות יוקרה. תמהיל הדירות 3 חדרים ועד אפשרות של חיבור דירות לשטח של כ800 מטר קומה הדירות . החל מדירות 3 חדרים ועד לדירות 200 מ”ר ויותר, כולל דירות גן ופנטהאוזים”, מסביר כוזהינוף, “השטחים הציבוריים כוללים לובי מפואר, מרתף יינות, טרקלין עסקים, ספא וחמאם טורקי, אולם סקווש, חדר ישיבות פרטי, ספרייה וכמובן בריכת שחייה מקורה ומרשימה, והכול ברמת גימור ואיכות חסרת תקדים. עיצוב שטחי הציבור במגדל בראשית יהווה חלק בלתי נפרד מהפיכתו לייחודי, יוקרתי, פורץ דרך ואיכותי, כזה שישאיר חותם”, אמר.

מאחר ומדובר בפרויקט אשר מציב את הרף הגבוה ביותר בתחום מגורי היוקרה, החליטה המשפחה   לצרף אליו את האנשים הכי מנוסים בתחום: את תכנון המגדל הובילה האדריכלית רחל פללר ממשרד האדריכלים יסקי מור סיון, מהמובילים בישראל. הרכב צוות התכנון משלב מצד אחד צוות ותיק בעל ניסיון של שנים רבות בתכנון פרויקטים בעלי היקף ומורכבות מהגדולים ביותר שבוצעו במדינה, ומנגד קבוצת אדריכלים צעירים דינמיים וכישרוניים. שילוב זה מאפשר למשרד ליצור אדריכלות בעלת מעוף וברוח הזמן, הנתמכת בניסיון ובשקול דעת בשל. 

עניין שני ולא פחות חשוב היה עיצוב הפנים, בעיקר של השטחים הציבוריים, ולצורך כך צירפו לצוות את מעצבת היוקרה – אירמה אורנשטיין, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב ואדריכלות לדירות יוקרה, ובנייני יוקרה בישראל וברחבי העולם. 

______

03-6188102 | יגאל אלון 55 ,בית אשדר 2000 , קומה 3 , תל אביב