חצר הקסמים

one פרסום / 20.03.2021

אברהם ארביב הקים את "מרפדיית החצר" הוותיקה, לפני יותר מ- 40 שנה. העסק הקטן תפס תאוצה במהלך השנים ופריטיו הייחודיים הפכו למבוקשים בקרב חנויות יוקרה וגלריות.
מאת: איריס אלביק

מרפדיית החצר ארביב אברהם

 

מה מקור השם “מרפדיית החצר”?

“לאחר מות אבי, נותרתי לטפל באימי שנותרה לבדה. כדי שאוכל לעשות זאת ולהמשיך לעבוד בתחום, פתחתי מרפדייה בחצר ביתה באור יהודה. העסק הקטן הלך וגדל במהלך 40 השנה האחרונות ולמרות זאת, העדפתי להישאר בחצר הביתית שלי. היום אני מעצב ומייצר מערכות ישיבה ומפיץ אותן לחנויות יוקרה וגלריות.”

באילו בדים וחומרים אתה משתמש?

“אני מעצב את הפריטים בעצמי, משרטט סקיצות ומעביר אותן לנגר, על מנת שייצר לי את הפריטים לפי ההוראות שלי. השלב הבא הוא הריפוד, אותו אני מבצע לבד.

אני משתמש בחומרים משובחים ובהם עץ אלון ובוק ובעיקר במתכות, שהן היום באופנה. מבחינת בדים אני עובד עם היבואנים המובילים והגדולים בשוק ובהם: רנבי, שכטר, עלית, אירוטקס ועוד. בחנות קיים מבחר עצום של בדים מכל הסוגים, המתאימים לכל טעם ודרישה: בדים חלקים, מצוירים, דוחי כתמים ובדי קטיפה ודמוי קנבס שהם פופולאריים מאוד היום.

בעיצובים שלי אני שואב השראה מהאינטרנט ועיקר הרעיונות עולים בי תוך כדי עבודה. אני אוהב להעז וליצור שילובים מעניינים ולא שגרתיים, כמו למשל ספה חלקה ולצידה כורסאות צבעוניות.

מרפדיית החצר ארביב אברהם

יצרתי ספה בקווים מודרניים מקטיפה כחולה המשולבת פסים צבעוניים במגוון צבעים כמו צהוב חרדל, תכלת ואדום. הספה הייחודית מכניסה צבע לחלל ויוצרת אווירה שמחה ומלאת חיים. לחובבי המראה הסולידי יצרתי כורסא מעוגלת מבד דמוי קנבס בגוון ורוד בהיר, המשתלבת עם מגוון ספות בגווני בז’, חרדל ולבן.”

מרפדיית החצר ארביב אברהם
מרפדיית החצר ארביב אברהם

מה מייחד את העסק?

“ניתן לבחור פריטים מהתצוגה בחנות, אותם אני כמובן מתאים לדרישות הלקוח מבחינת צבע, סוג הבד, המידות וכו’. במידה ולקוח מעוניין בפריט שאינו קיים בתצוגה אני מכין אותו מאפס, בהתאם לדרישות ומציע רעיונות משלי.

הפריטים האיכותיים, תוצר של ידע רב שנים ומיומנות גבוהה, מיוצרים בפיקוח מלא שלי לאורך כל התהליך. הלקוחות מקבלים מוצר מושלם ומוגמר ללא צורך בתיקונים.

היום אין כמעט בעלי מקצוע שיודעים לייצר פריטים בטכניקות ייחודיות ומסורתיות, המשמרות ידע רב שנים. כאן הוותק שלי בא לידי ביטוי בייצור פריטים בשיטות אותן למדתי לפני שנים. כמו למשל, קפיטונאז’, טכניקת ריפוד מסורתית, באמצעותה יוצרים ריפוד בעל כפלים מיוחדים בשילוב כפתורים, ליצירת ספות וכורסאות במראה אלגנטי ונוסטלגי.

מכיוון שהעסק שלי מבוסס על עבודת יד ולא על פס ייצור המוני, הלקוחות נהנים מפריט שהוא הרבה מעבר לרהיט ולמעשה מקבלים לידם עבודת אמנות מיוחדת במינה מבחינת איכות ועיצוב.”

מרפדיית החצר ארביב אברהם
מרפדיית החצר ארביב אברהם

מרפדיית החצר | הרצל 58, אור יהודה | 054-7423460

מרפדיית החצר ארביב אברהם