נושמים אוויר | אימון גמילה מעישון

one פרסום / 25.03.2021
יעל רון גולן
יעל רון

לעבור ממצב של מעשן למצב של גמול מעישון 

 

טרנספורמציה מתרחשת בהקשבה. 

 

יעל רון גמולה מעישון כבר שני עשורים ומעבירה לכם את הידע, לאחר עישון שתי חפיסות ביום.

כל אחד מסוגל ויכול לממש את הצורך להיות גמול מעישון. הסיבה שהוא אינו גמול מעישון קשורה למגבלה שהוא שם על עצמו. זה לא מקרי שהתוצאה הזאת לא מופקת. הגישה אליה חסומה וטרם חקרתם ופרקתם אותה. חשוב להבין שכמו שהתוצאה לא קרתה ככה היא יכולה כן לקרות.

איזה זיכרונות היא מקיימת? איזה תחושות גוף היא מעלה? איך היא באה לידי ביטוי בשפה ובאוצר המילים והמשפטים שיוצרים את המרחב סביבכם ואת האנרגיה שלכם? חוסר או שפע? התרחבות או צמצום?

עבודת הטרנספורמציה הינה מיומנות של פירוק המושגים, זאת הינה מיומנות, אומנות, חייבת להיעשות בהמון עדינות. התוצאה הינה התפתחות אישית תוך הבנה שחוסר המימוש קיים בגלל המגבלה שבפנים ותפקידי הינו לאפשר למתאמן גישה להכיר אותה ולשחרר אותה.

טרנספורמציה תמיד אפשרית על ידי חקירה והתבוננות וכאשר התודעה משתנה, הכל משתנה. תיאור המציאות משתנה וההרגשה שבתוך הגוף כמו במערכת הנשימה, מערכת הדם, מערכת העצבים, מערכת השרירים ומערכת העיכול וכו’. העבודה הטרנספורמטיבית בעלת השפעה מחוננת על הבריאות כי אנחנו משתחררים מהמתח ומהלחץ  בכל הרבדים.

ברגע שמתפרק המבנה במקומו נוצר מבנה חדש. המבנה קובע את התוצאות.

אחרי שהמבנה התפרק , בעבודת האימון המשותפת, דרך מיומנויות מקצועיות של אימון ההקשבה תוך שהייה ממוקדת ומרוכזת במיוחד שאני מייצרת בכם, הבניה תעשה אוטומטית בכל המערכות  ותיצור מציאות חדשה שבה הרצון החופשי במרכז. האחיזה משתחררת.

הדרך שלי לסייע לאנשים להיגמל מעישון, מבוססת על שנים של ניסיון באימון וטיפול. המודל שפיתחתי מבוסס על  גופי ידע מקצועיים מתחום האימון האישי, הטיפול בתזונה וניקוי רעלים, ומתחומי מדע שונים.

יעל רון

כל זה כדי לאפשר גמילה מעישון ולהתגבר על תופעות לוואי שיש בכוחן לטלטל את עולמכם אבל לא בהכרח. הפחד מהשמנה, הפחד מהעצבים, הפחד מחזרה לעשן, הבעיות בעיכול שעלולות להתרחש. אני הייתי שם גם כן, אני יודעת מה לעשות עם זה.

אני משתייכת לז’אנר אימון מבוסס גוף, לא על ידי מגע, אלא על יד  הקשבה ותשומת לב  לתחושות הגוף, לשפה ולתודעה, שזאת הינה נקודת המוצא באימון בשיטת סאטיה. ידוע שהמוח מפעיל את הגוף כהשתקפות התודעה ולכן הגמילה חייבת להתבסס על שינוי תודעתי שמגיע דרך החיבור עם הגוף. להגיע למצב של תודעה נקייה וריקה מאחיזת העבר שאליה עלינו לשאוף על מנת להיגמל מעישון.

עבודת האימון הינה היא להתחבר לגוף  ולעוצמה שלו, לחדור לעומק התודעה, הקולקטיבית והאישית,  ללמוד להפוך את  הלחץ שניזקי העישון והלחץ הפיזי שמופק מהביולוגיה של הגוף לתגובת רוגע על ידי מודעות ואימון פעילות מערכת העצבים האוטונומית,  ולבסס תודעה מדויקת ודרכים אשר יובילו את תהליך הגמילה, תוך נשימה עמוקה.

3-ludwig-wittgenstein-1-dreizehn

גבולות השפה שלי, קובעים את גבולות העולם שלי. - לודוויג ויטנגשטיין

״

התהליך מביא להשלמת העבר ככוח לבניית העתיד, ויצירת אנרגיה חדשה שתומכת בתהליך הגמילה ולטרנספורמציה בתחושות הגוף, בשפה ובתודעה תוך פיתוח מיומנות ההקשבה.

הדרך שאני פועלת בה שמה במרכז את הטרנספורמציה –  בתודעה, בתחושות הגוף, בשפה ובביטוי המציאות בעקבות כך. כל אחד ואחד לפי הייחודיות שלו. תכלית הגמילה בלי פתח לחזרה מתקיימת כאשר גדלה היכולת של ניהול תחושות הגוף כתוצאה מניקוי התודעה וביסוס מערכת הפעלה חדשה שמייצרת תגובות נינוחות שמאפשרות דיוק והגשמה.

lady-addict-white-breaks-lovely

כמעשנים אתם תקועים בעבר

תרבות העישון התפתחה מתוך צרכים אובייקטיביים אנושיים והתחילה מתוך צורך בסיסי של  אנשים להרגיש דומים, שייכים ואהובים, בילויים משותפים, ביצירת דו –שיח מקרב. 

וזה הקשר החונק בין רגש האהבה והכיף לבין עישון סיגריה ברמה החברתית זאת והמוטיבציה שמשאירה מיעוט מעשנים מאחור. היא נצרבה בעבר הרחוק והתקבלה בירושה. ברמה הגופנית זאת התלות בחומרים ממכרים . 

 

תודעת העבר

תודעת העבר היא התודעה שמנהלת כל אחד ואחד,  תודעה שנבראה והתעצבה כתוצאה מחוויות שנקבעו בעבר. מהתרבות, מהסביבה ומהבית בו גדלתם. החוויות הפכו לזיכרון ואוחסנו במעין חותמת רגשית בתוך תאי הגוף. כמו למשל האהבה לעישון.

הפקת תוצאות בכלל וגמילה מעישון בפרט מתאפשרים על ידי  תשומת לב לשלושה רבדים בנו – התודעה, תחושות הגוף והשפה.
החוויות שלנו יוצרות את האמונות שלנו ואת מציאות חיינו. החוויות  מאוחסנות וצרובות בגוף שלנו בתוך קפסולות של זיכרון, של תחושת גוף. הן משפיעות עלינו עד כדי כך שהדרך בה אנו מתקשרים עם העולם נוצרת מהן שוב ושוב מכיוון שההקשבה שלנו התעצבה בעקבות החוויה.

ההקשבה שיצרה את החתימה הרגשית שלנו. כיצד נגיב, איזה תחושות גוף יעלנו בנו, באיזה שפה נגיב וניצור את המרחב סביבנו שיקבע את הגורל שלנו. את התדר.

 

איך יוצא שאנשים נגמלים מעישון אבל חוזרים לעשן לאחר זמן רב?

מה שקרה הוא שאנשים נתקלים בסיטואציה ש”הקפיצה” להם חוויה מהעבר, רבים פעמות באופן אוטומטי, היא תפעיל בהם תגובה אוטומטית כמו להדליק עוד סיגריה.

 

אימון תחושות הגוף | איך מיצרים שפע מתוך הגוף  ?

טרנספורמציה מתרחשת ברגע אחד, כשאתם מתנתקים ממה שמרחיק אתכם מהרצון החופשי.

בעבודה המשותפת אני מאמנת לפרק את הלחץ ולבסס רוגע. כי כאשר אנחנו רגועים אנו מיצרים שפע ומאפשרים לבית המרקחת המטיב של הגוף להתקיים ומאגר האנרגיה עולה ונרתם לטובת גמילה מעישון. זהו מאגר אנרגיה עצום הקיים בתוכנו. 

יעל גולן רון

אז מי אני?


שמי יעל רון, מאמנת לשינוי דרך הגוף ומומחית לגמילה מעישון.

מומחית לגמילה מעישון במשך 20 שנה, מאמנת מוסמכת בשיטת סאטיה, בעלת הכשרה לניקוי רעלים, בעלת תואר ראשון במדעי הרוח והחברה, בעלת הכשרה מקצועית באימון הוליסטי, מנחת קבוצות מטעם מכון גישות, חברה בלשכת המאמנים, מתרגלת התפתחות עצמית ומדיטציה מעל 20 שנים.

ליצירת קשר 050-5890734 | www.yaelron.net