לבחור את הקולגן הנכון

מערכת פאשן וויק one / 26.2.2020

הטרנד המובהק של השנה האחרונה בעולם הביוטי הוא כמובן הקולגן! אותו חלבון שאחראי על מבנה ומרקם העור שלנו, אותו חלבן שגורם לנו להיראות צעירות וזוהרות יותר.

מי שמבין יודע שקולגן הוא חלבון מן החי שנמצא בעוף ואפילו בביצים…

אז, מה קרה פתאום? למה פתאום כל היפות והמפורסמות בעולם שותות אבקת קולגן?  

מה שקרה הוא היכולת של תעשיית תוספי התזונה לקחת את חלבון הקולגן שהוא גדול מדי לספיגה לדם בצורתו הטבעית ולחתוך אותו למקטעים (פפטידים) שיודעים להיספג ככה “כמו שהם” לזרם הדם מבלי לעבור פירוק נוסף. בצורה הזו אפשר להכניס לגוף את אבני הבניין האמתיות של  חלבון הקולגן ולעזור לו לייצר יותר קולגן.

האם כל חברות תוספי התזונה יודעות לעשות את בצורה הטובה ביותר? איך תוכלי לבחור את הקולגן הטוב ביותר?

המובילה העולמית  בייצור ובחקר הקולגן  היא חברת ג’ליטה הגרמנית. חברה זו אחראית על פיתוח הקולגן הפטנטי VERISOL אשר מכיל מקטעים מפורקים של החלבון עם חומצות האמינו (אבני הבנין של החלבונים) הייחודיות לקולגן בעור. מקטעים אלה נקראים פפטידים ביואקטיביים וכמובן שתהליך הייצור שלהם מוגן בפטנט בינ”ל.  . זהו הקולגן הפטנטי הנחקר ביותר בתחומי הביוטי והמוביל העולמי בתחום. מה הייחודיות שלו? במעבדות החברה הצליחו לחתוך את מקטעי חלבון הקולגן כך שיהיה זהה לקולגן שהעור שלנו מאבד כתוצאה מנזקי אורח החיים והגיל הביולוגי שלנו. 

מעולה, אז כמה קולגן צריך לקחת?

לפחות 2.5 גרם בכל יום, המחקרים שמראים את היעילות של קולגן VERISOL מראים שצריכה של 2.5 גרם(שקית אחת) ליום “עושה את העבודה” . חשוב להבין כי כמות כזו של קולגן אפשר להשיג רק באבקה ולכן אנחנו רואים את בלוגריות הלייפסטייל המובילות בעולם שותות את אבקת הקולגן שלהם בלאטה של הבוקר ,בבקבוק המים שלהם או סתם בכוס השתייה שהן מקפידות להכניס לגוף מדי שעה.

אז, זהו ? מצאנו את מעיין הנעורים?

אין ספק שתוסף קולגן איכותי שנצרך בכמות מספקת מדי יום הוא כלי משמעותי וחשוב בשגרת הטיפוח היומית. תוסף הקולגן משלים את הפעולות הקוסמטיות שאנחנו מבצעות והופך אותן לאפקטיביות אפילו יותר

בקיצור המדריך לבחירת קולגן

  1. לבחור קולגן פטנטי שנעשו עליו מחקרים קליניים, כמו פטנט ה-VERISOL של חברת ג’ליטה הנמצא במוצרי הקולגן של אלטמן
  2.  לשים לב שיש מספיק קולגן במוצר
  3. אם המוצר מתהדר ברכיבים פטנטיים, חשוב לבדוק שהפטנט מלווה במחקר המתאים לנושא הפטנט, כלומר האם הקולגן הפטנטי נחקר לצורך שיפור רקמת העור…
  4.  להתמיד! כדאי לשלב את  הקולגן בשגרה היומית, לפי הוראות השימוש והכמוץת היומית המומלצת- כך תצליחי להתמיד בקלות: קולגן בוסט בקפה של הבוקר או קולגן בוסט חומצה היאלורונית בבקבוק המים שלך.
  5.  קצת סבלנות – המחמאות יגיעו לאחר חודשיים שלושה, אחרי חצי שנה התוצאות מושלמות.