מגדל “בראשית” בשכונת בבלי בת”א: יוקרה ואיכות בלתי מתפשרת, עיצוב ייחודי ותכנון מוקפד וגמיש

one פרסום / 04.11.2021

מגדל הפאר שמקימה משפחת כוזהינוף מציב את סטנדרט הבנייה היוקרתי והאיכותי ביותר בישראל ומציע לדייריו חווית מגורים מושלמת ויוקרתית שלא הכירו עד היום

מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף
צילום יסקי מור סיוון

שכונת בבלי בצפון הישן של תל אביב עוברת כיום תנופת בנייה ופיתוח גדולה שתהפוך אותה לפנינה תל-אביבית מגה-יוקרתית. לשכונה קיימת תוכנית פיתוח שהיא חלק מתוכנית הרובעים של ת”א (רובע 4), הכוללת בנייה של עד כ-327 אלף מ”ר למגורים בשכונת בבלי, כ-2,400 מ”ר לשימושי מסחר, וכ-17,000 מ”ר לשירותים ציבוריים. במסגרת התוכנית, יבנו מגדלים, יוקם פארק ירוק המשתרע על 70 דונם אשר יחבר את השכונה לפארק הירקון.

מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף
מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף

בשכונה נבנים כיום מגדלי מגורי יוקרה שישביחו אותה מאוד ויכניסו אליה אוכלוסייה חדשה וחזקה, תוך שמירה על הקהילתיות והשלווה המאפיינות את השכונה. אחד מהמגדלים הבולטים שנבנים בימים אלה הוא מגדל “בראשית” שמקימה משפחת כוזהינוף בלב הפארק בשכונת בבלי. המגדל שבנייתו כבר החלה עתיד להתנשא לגובה של 43 קומות שהם 156 מטר גובה, ויכלול כ-174 יח”ד. העיצוב של המגדל הוא בצורת Y, מה שיאפשר לכל הדירות בו לקבל נוף מערבי לים או לחילופין את הנוף המרשים של הפארק הירוק הגדול בשכונה. מעטפת המגדל היא קירות מסך שמאפשרים נוף פנורמי פתוח לכל הכיוונים.

לדברי מוטי כוזהינוף, יזם הפרויקט, “מגדל ‘בראשית’ מציב את הסטנדרט היוקרתי והאיכותי ביותר בבנייה בישראל ומציע לדייריו חווית מגורים בלתי מתפשרת ויוקרה שלא הכירו עד היום. רוכשי הדירות במגדל הם ישראלים ותושבי חוץ שיודעים להעריך איכות ומחפשים שילוב בין מיקום מושלם ויוקרה אינסופית, תכנון מוקפד והשקעה ומחשבה בפרטים”.

מגדל “בראשית” מציע תמהיל דירות מגוון – החל מדירות 3 חדרים ועד לדירות 200 מ”ר ויותר, כולל דירות גן ופנטהאוזים יוקרתיים. דירות הפנטהאוז בקומות הגבוהות מהוות למעשה “וילות באוויר” – יח”ד מרהיבות עם חלל מגורים ראשי של 120-150 מ”ר ללא עמודים, ומרפסות בשטח 28-56 מ”ר (תלוי בקומה). לכל הדירות כאמור יהיה נוף פתוח לכיוון מערב, צפון ודרום, ותקרות גבוהות מעל הממוצע. תכנון הדירות הוא גמיש המאפשר עיצוב לפי הצרכים והעדפות הדיירים.

מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף

המגדל יכלול בתוכו גם לובי מפואר, מרתף יינות, טרקלין עסקים, ספא וחמאם טורקי, אולם סקווש, חדר כושר, חדר ישיבות פרטי, ספרייה ובריכת שחייה מקורה שפעילה כל ימות השנה, וכל זאת מעל ארבע קומות חניון תת-קרקעי בשטח של כ-14,000 מ”ר, בשילוב בנייה ירוקה ושימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

כוזהינוף מוסיף, כי “הנוף הפתוח מובטח לדיירי הבניין לשנים קדימה, היות והשטחים שממול ועד קו הים מוגבלים לבנייה נמוכה תחת תוכנית תא/5000, ומשום שמדובר במגדל הצפוני ביותר במערב ת״א המאפשר אופק מדהים שמגיע עד נתניה. הפארק הירוק העצום שנבנה בשכונה יחבר אותה לפארק הירקון, ויהיה לפיסת הטבע האורבנית הירוקה, היפה והמטופחת בת”א”.

מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף

את תכנון המגדל הובילה האדריכלית רחל פללר ממשרד האדריכלים יסקי–מור–סיון, מהמובילים בישראל. הרכב צוות התכנון משלב מצד אחד צוות ותיק בעל ניסיון של שנים רבות בתכנון פרויקטים בעלי היקף ומורכבות מהגדולים ביותר שבוצעו במדינה, ביחד עם קבוצת אדריכלים צעירים דינמיים וכישרוניים – שילוב זה מאפשר ליצור אדריכלות בעלת מעוף וברוח הזמן, הנתמכת בניסיון ובשקול דעת בשל.

לעיצוב הפנים והשטחים הציבוריים צורפה מעצבת היוקרה אירמה אורנשטיין, בעלת סטודיו המתמחה בעיצוב ואדריכלות לדירות יוקרה, ובנייני יוקרה בישראל וברחבי העולם.

“השילוב של מיקום המגדל והשכונה, הגבעה והפארק הירוק, והבנייה הבלתי מתפשרת על איכות ויוקרה, לצד כל הפסיליטיס והסטנדרט הגבוהים ביותר בישראל, הגישה הכי נוחה בת”א לצירים מרכזיים – כל זאת מייחדים את מגדל בראשית כפנינה של שכונת בבלי”, מסכם כוזהינוף.

מגדל "בראשית" בשכונת בבלי מוטי כוזהינוף