מלון ספא בצפת שתוכנן בהשראת Wellness

one פרסום / 30.03.2021

מפגש קונספטואלי בין איכות חיים, יוקרה והשראה. ראיון עם אדריכלית ומעצבת בתי המלון אפרת קיסוס מקליס // דניאל דותן

טרנד הבריאות ואיכות החיים שתפס תאוצה גורפת בשנים האחרונות, ובדגש מיוחד עם מגפת הקורונה, אינו פוסח על בתי המלון. למשבר הקורונה הייתה השפעה דרמטית על עולם המלונאות והבנייה, עם הבנת חיוניותם של חללים רחבים, שטחים פתוחים, חצרות ומרפסות. בתי מלון רבים אימצו חשיבה מחודשת וניצלו את תקופת הסגר לעיצוב המלון מחדש תוך התייחסות לאותם חללים ושטחים בפרט ולהטמעת אווירת הבריאות וה- Wellness ככלל. אחד מבתי המלון הייעודיים לעולם הבריאות והנפש שביצע במהלך השנה האחרונה תכנון ועיצוב מחדש, הוא מלון ״כנען ספא״, מלון ספא יוקרתי המשלב נופש רגוע עם טיפולי ספא מפנקים וייחודיים שנחקרו ונלמדו מכל רחבי העולם, ארוחות בריאות, ותוכן רוחני ואומנותי שכולל הרצאות וסדנאות מרתקות. לעיצוב החדש של המלון בקונספט  ה- Wellness נבחרה אפרת קיסוס מקליס, העוסקת באדריכלות ועיצוב פנים יותר מ-17 שנה.

אפרת קיסוס מלון ספא בצפת, מגזין שבוע האופנה 2021
אפרת קיסוס מקליס | צילום: סם יצחקוב

התמחותה של קיסוס מקליס היא עיצו בתי מלון הן חדשים והן וותיקים. מומחיותה היא בהטמעת מראה וקונספט חדש למלונות ותיקים ויצירת קונספט חדשני ומרגש למלונות בהקמה. זאת, תוך שימוש באלמנטים עיצוביים מיוחדים המייצרים מראה יוקרתי, חדש ומושך באווירה אותנטית. היא התפרסמה בזכות עבו־ דותיה המרשימות ברשתות כגון פרימה ופתאל ואף ברשתות בחו“ל. משרדה עוסק גם בתכנון מוסדות, עיצוב משרדים ובתים.

״מלון כנען ספא בצפת הוא מלון בריאות וספא ופועל במתכונת של טיפולי בריאות מהשורה הראשונה“, אומרת אפרת קיסוס מקליס, ”בעלי המלון פנו אליי מתוך היכרותם עמי בעבודת תכנון מלון קודם, ובחרו בי כיוון שידעו שאצליח להטמיע דרך עיצוב הפנים את קונספט ה- Wellness העדכני והחדש שהם רצו להקנות למלון״.

אפרת קיסוס מלון ספא בצפת, מגזין שבוע האופנה 2021
מבט אל מתחם הספא במלון | צילום: AIO service

קונספט Wellness ראשון וייחודי בישראל

 ״בחרנו יחד את הקונספט העיצובי למלון מתוך מספר תכניות והדמיות שהצגתי בפניהם ויצאנו לדרך. בימים אלו אנו בעיצומו של הפרויקט״, מסבירה קיסוס מקליס.

מהם הקווים המנחים בעיצוב המלון בקונספט ה- Wellness ? 

״המלון ממוקם בקצה העיר צפת על גבעה מול נוף פתוח, ירוק ומדהים, וכולל שטחים חיצונים יפיפיים. אחד מהקווים המנחים בקונספט הבריאות וה- Wellness הוא לנצל את השטחים החיצוניים ולהתמקד בהם, הן כדי להביא אותם לפרונט ולמודעות והן כדי להשתמש בהם באופן מעשי בפועל. על פי הקונספט הזה, כחלק מהעיצוב טיפחנו את החצרות והגינות של המלון, שילבנו בשטחים הפתוחים מתקני כושר לעידוד היציאה החוצה לאוויר הפתוח, ובעזרת מומחים, הבאנו מתקני כושר מהשורה הראשונה בעולם הספורט לשטחי החוץ ופנים במלון. כל חובב ספורטימצא פה את מיד את מקומו״.

״בנוסף, יזמנו הקמת ספא הכולל סאונות מיוחדות וחדשניות שייבאנו מחו“ל והוספת טיפולים במים שיובאו מיפן, כדי להעצים את הספא שהוא מוקד המלון למעשה ולהרחיב את היצע הטיפולים הניתנים בו. מכיוון שמלון ”כנען ספא“ מארח בין היתר, גם כנסים ואירועים מקצועיים, הטמענו טכנולוגיה חדשנית באולמות הכנסים, בחדרי הישיבות ובחדרי המלון“.

והחדרים?

״כחלק מהפרויקט תכננתי את 122 חדרים במלון החל מהגדלת החשיפה לאור הטבעי, דרך בחירת ריהוט מודרני ארגונומי ונוח, שילוב חו־ מרי עץ טבעי וחומרים היגייניים וריווח החלל, כחלק מקונספט הבריאות. העבודה במלון כנען ספא כללה מלבד הספא והבריכות גם את עיצוב של כל השטחים הציבוריים: הכניסה, הלובי, האולמות הבר וכמובן, חדר האוכל המאוד מיוחד״.

מה חשוב לדעת כשמעצבים מלון היום? 

״צריך להבין שאף אחד כיום לא רוצה להיכנס למלון ׳ארכאי׳, אלא להימצא במקומות טרנדיים ומיוחדים. העיצוב צריך להיות לפני הכל עדכני וכמובן, אסתטי, נעים, מזמין ומלא השראה. חשוב מאוד להבין את הראש של בעלי המלון, את החזון שלהם למלון שבנו ומה הם היו רוצים להשיג, ותמיד ללכת בכיוון הזה דרך העיצוב. אני מקיימת פגישות עם בעלי המלון והמנכ“לים ומקשיבה לרעיונות ולשאיפות שלהם, אותם אני מתרגמת לרעיון עיצובי חד ומהודק. אני חייבת לציין שהקרבה הזו לאותם יזמים מייצרת אצלי אינטימיות וחברות איתם. זה חשוב לי מאוד. חלקם כבר לגמרי משפחה עבורי. ישנן רשתות שממש גדלתי איתן״.

אפרת קיסוס מקליס 052-5777-290