אירוח אביבי בגינה בסימן היציאה לחירות | רויטל לוריא

מאת: איריס אלביק / 1.2.21

הבילוי בגינה מגיע לשיאו באביב, עונה של התחדשות, פריחה וחירות. השנה עם החזרה לשגרה, היציאה מהבית לגינה מקבלת משמעות חדשה. רויטל לוריא, המתמחה בתחום אדריכלות הנוף, מסבירה כיצד נוכל להפוך את הגינה שלנו למרחב אירוח מגוון, מיוחד וקסום. 

רויטל לוריא שבוע האופנה

מה הן אפשרויות האירוח בגינה באביב?

“בעונת האביב הנעימה אנחנו מרבים לבלות בגינה והשנה, לאחר יציאה מהסתגרות של חודשים רבים בבית בעקבות החורף והקורונה, מגמה זו מתעצמת ואנחנו צמאים לארח.כדי שבני המשפחה יוכלו לארח ביחד ולחוד, בקבוצות קטנות וגדולות, מומלץ ליצור מגוון פינות נפרדות המותאמות לסוגי אירוח שונים. תכנון נכון של הגינה פותח בפני ההורים, בני הנוער והילדים הקטנים, אפשרויות רבות לבילוי בהתאם לסגנון ולגיל המשתמש: אפשר לבשל במטבח החיצוני, לבלות בבריכה ובג’קוזי, לשחק טניס שולחן, כדורסל או סנוקר, לשמוע מוזיקה, לרקוד, לצפות במשחק כדורגל עם חברים ועוד שפע פעילויות.”

רויטל לוריא שבוע האופנה

איזה ריהוט מתאים לכל פינה בגינה?

“סוג הריהוט מכתיב את אופי הפינה מבחינת סגנון, סוגי שימוש וצבעוניות: 
ניתן לשבת סביב שולחן גבוה ולאכול באוויר הפתוח או לארח חברים אל תוך הלילה עם כוס יין ונשנושים, בפינת ישיבה סלונית נוחה. בני הנוער יכולים ליהנות מישיבה בפינת “זולה” טבעית על משטח אבנים מסביב למדורה, באווירה המדמה פיקניק בחיק הטבע עם גיטרה, פויקה ומרשמלו על האש. ניתן ליצור פינת ישיבה אינטימית המורכבת מנדנדה ושתי כסאות לצידה או מספסל בודד המוצב ליד בריכת נוי ומזמין לישיבה רגועה.”

רויטל לוריא שבוע האופנה

כיצד נהפוך את הפינות בגינה למיוחדות?

“אחד האלמנטים החשובים בגינה הוא התאורה, המאריכה את זמן השהות בה. באמצעות התאורה ניתן ליצור אפקטים פיסוליים מרהיבים שמראם משתנה בין היום ללילה. נוכל ליהנות מהתמונה המרהיבה הזו בזמן הישיבה בגינה וגם כאשר אנחנו מביטים החוצה מבעד לחלונות או דלת הבית.

דוגמה לפיסול בתאורה על הקיר ניתן לראות בגינה בה תלינו על הקיר פלטות ברזל, בהן יצרנו דוגמאות של עיגולים קטנים וגדולים בהם הותקנה תאורה. האפקט של התאורה המאירה את הצמחייה בעוצמות שונות, הופך את הגינה לקסומה ומרשימה.

 

רויטל לוריא שבוע האופנה

דרך נוספת להפוך את הגינה למיוחדת היא באמצעות שימוש בטקסטורות שונות ומעניינות. למשל, חיפויי הקירות עם אבן, עץ או משרביות, היוצר טוויסט מעניין.

אלמנט נוסף הוא הצבעוניות המתכתבת עם פנים הבית, למשל בבית המעוצב בסגנון מודרני, הצבעוניות תתבסס על גוונים עדינים מונוכרומטיים של לבנים, אפורים, ירוקים או סגולים. לחלופין, ניתן לבחור בצבע מנוגד כמו כתום או סגול כדי ליצור הדגשים ועניין בחלל. הצבעוניות יכולה לבוא לידי ביטוי גם בפריטים דוממים כמו ריהוט, כריות, צבע הקירות, החיפויים והאביזרים המשלימים. שילוב נכון של כלל האלמנטים הללו הופך את החלל למזמין, מיוחד ונעים.

עכשיו כשהמשבר מאחורינו, אפשר סוף סוף לארח את החברים והמשפחה ולהרים כוסית לחיים בגינה מעוצבת ונעימה!”

רויטל לוריא שבוע האופנה

 

רויטל לוריא | מעצבת גינות

 
 
רויטלוריא לוגו