גדולות ביפן

פאשן וויק / 11.3.18

חלק מהקולקציה שהציגה לארה רוסנובסקי, מעצבת ואומנית רב-תחומית המחברת השפעות מודרניות ואתניות, הורכבה מהדפסים ומטקסטורות יפניות, סיבה טובה להתחבר למותג התכשיטים “מגנוליה”, כשאחת הקולקציות הבולטות שלו העונה היא “היפנית”

צילום: עידו איז’ק ואבי ולדמן

לארה רוסנובסקי, מעצבת ואומנית רב-תחומית שפעלה עד לא מכבר בלונדון והתפרסמה בזכות מותג תיקי היוקרה הבוהמיינים שלה, שנמכרו במיטב הבוטיקים באירופה ובארצות-הברית, ידועה בחיבורים שלה בין אתניות ופולקלור למודרניות. אלה באים לידי ביטוי בשילוב בין יוקרה ואיכות עכשווית לצד עבודת יד מסורתיות. העונה, חלק מהקולקציה שלה הוקדשה להדפסים ולטקסטורות יפניות. “בנערותי התלוויתי לסיבוב ההופעות של אמי הכנרית ביפן, שהותיר אותי חסרת נשימה מהאסתטיקה היפנית. היה זה רק עניין של זמן עד שאוסף הקימונו שלי יהפוך להשראה באחת הקולקציות שלי, עניין שלקח 20 שנה עד שהגיעה העת”, סיפרה לארה. את התצוגה שלה פתחו דגמים בהשראה יפנית בצבעי מנטה, ניוד ואדום-לבן, שנשברים עם לבן בפריטי פשתן נינוחים ורחוקים מעט מהגוף. מכנסיים לבנים היוו פריט מרכזי בקבוצה זו והעניקו אווירה של חופשת קיץ לא מתאמצת. הקבוצה השנייה בקולקציה הורכבה גם היא מהדפסים, רק שהפעם הצבעים הוסרו ונשארה צבעוניות נעימה של שחור-לבן עם נגיעות של אדום, שבלטו בה חליפות פשתן, שמלות מקסי, חליפות פיג’מה רוקיסטיות מחומרים טבעיים, וגם פריטים מוויניל שחור שהעניקו טוויסט של רוקנ’רול. קבוצת בגדי הערב הדגישה את השפעת עולם הספורט על כולנו. לאורך כל התצוגה נעלו הדוגמניות את כפכפי “מוזס” הנחשקים ואת התכשיטים של “מגנוליה” שהשלימו את האווירה הקיצית הנונשלנטית.

רשת תכשיטי “מגנוליה”, הציגה במסגרת שבוע האופנה תל-אביב 2018, מיצג עם מיגוון קולקציות תכשיטים לקיץ 2018, כשאחת מהן היא “הקולקציה היפנית”. בהמשך הוצגו על המסלול, תוצאות שיתוף הפעולה של הרשת הישראלית “מגנוליה”, עם מעצבת האופנה לארה רוסנובסקי, חביבת הסלבס והפאשניסטות. לצד קולקציית הביגוד החדשה של רוסנובסקי לקיץ 2018, ענדו הדוגמניות את קולקציית התכשיטים תואמת הקונספט. מקור ההשראה של הקולקציה, הוא נושא הסמוראים, המזוהים כבעלי ידע, כבוד, שליטה והבנה באסתטיקה, תוך התכתבות עם רעיון ההעצמה הנשית בימינו, של האשה בעלת הביטחון העצמי והיכולת להגשים את ייעודה. הקו השולט הוא סימטרי עם קווים גיאומטריים, נקיים והרמוניים. בקולקציה של “מגנוליה” בלטו שרשראות קולר במראה יפני עם שילובים מפתיעים של מוטות ושרשראות נוספות; טבעות גדולות בעלות נוכחות דומיננטית, שמתפרשות על כף היד; צמידים משולבים בשרשראות ליצירת אפקט של זרימה; עגילים תלויים משולבים אף הם עם שרשראות, הנותנות תנועתיות ועניין. כל התכשיטים מיוצרים בטכניקות עיצוב בעבודת יד, מגיעים בציפוי זהב, ונמכרים במהדורה מוגבלת.

הקולקציה של לארה רוסנובסקי

 

התכשיטים של “מגנוליה”