דבר העורכת | טלי דביר לבנת | מגזין שבוע האופנה 2021

one פרסום / 14.09.2022

קורונה.

שבוע האופנה 2020 היה מאירועי התרבות הראשונים בישראל שנדחה בשל הקורונה, הבמות כבר נבנו, הדגמים נתפרו, הכרטיסים נשלחו ו… נגיף עולמי עצר את הזמן. לכולנו. אט, אט התחילה שגרת סגרים וחיים לצד מגפה מזום לזום. 

היצירתיות פגשה אותנו בחשיבה על איך ואם בכלל יראה שבוע האופנה ת״א 2021 ולאחר חשיבה נולד שת״פ ייחודי עם קורנית דיגיטל, רשת 13 ומוז״א- מוזיאון א״י בת״א ונרקם שבוע האופנה שנפתח בימים אלו ויזכה לחשיפה אדירה בטלוויזיה ובדיגיטל. 

למעלה מ-40 מעצבי אופנה ישראלים מובילים יקחו חלק בשבוע האופנה בהם דורין פרנקפורט, ויוי בלאיש, טובה’לה, דרור קונטנטו, ששון קדם, אלון ליבנה, שי שלום, רונן חן, אלמביקה, משכית, בננהוט של נטע אלחימסטר ונועה בני, עידן לרוס, שחר אבנט, שלומית אזרד ועוד, כולם יציגו בשטחים הפתוחים של המוזיאון ובאולמות התצוגה המרהיבים. 

קיימות כערך. 

קיימות כדרך חיים. 

עולם האופנה והטקסטיל הוא מזהם השני בעולם אחרי הנפט. תעשיית הבגדים אחראית לעשרים אחוז מזיהום המים ולעשר אחוז מפליטות החנקן הדו חמצני; קילוגרם אחד של בגדים מייצר 28 ק”ג של גזי חממה, ורבע מהכימיקלים שמיוצרים בעולם נועדו לענף הטקסטיל. זוהי תעשייה מזהמת ומנצלת שמרחיבה את הפערים הכלכליים לממדים חסרי תקדים ותוביל אותנו לקריסה אקולוגית בלתי נמנעת אם לא נתעשת בהקדם. 

רונן סמואל מנכ”ל החברה ועמר קולקה סמנכ”ל השיווק מסבירים בראיון לנועה רבן במגזין כיצד הפכו תהליכים אנאלוגיים ארוכים ומזהמים לדיגיטליים, קצרים, יעילים וברי קיימא. החירות שקורנית מאפשרת למעצבות.ים להדפיס דיגיטלית להבדיל מייצור כמויות ענק בעולם הישן היא בשורה של ממש שצפויה לאפשר מלבד רווח אקולוגי סביבתי גם חירות עיצובית ומגוון יצירות שיתכן שלא היו רואות אור אלמלא הטכנולוגיה.

 ברוכות.ים הבאות.ים למחר

                                טלי דביר-לבנת