דבר העורכת | עורכת מגזין שבוע האופנה 2020 | טלי דביר לבנת

טלי דביר לבנת / 10.3.20

שינוי. 

איך נולד שינוי ומרתק עוד יותר איך הוא מתממש הלכה למעשה? אנו חיים בעידן של תמורות. שינויים מקיפים אותנו, שינויים טכנולוגיים ותרבותיים כאחד.

שבוע האופנה ת”א מוביל בשנים האחרונות את שינוי אידיאל היופי ופתיחת השורות, לא כהצהרה או סלוגן יח”צני אלא באודישנים פתוחים ומסלולים שמאפשרים לעוד ועוד קהלים לקחת חלק בחגיגת האופנה.

 

כעורכת המגזין נחשפתי לדעות מגוונות של בכירות ובכירי עולם האופנה בדבר השינוי, ציניים יותר ופחות, אקטיבים מול מגיבים וחלוצי שינוי. אבל מילים, קוראים וקוראות יקרות זה המקצוע שלי ואני קצת צינית מה לעשות, 16 שנים בעולם הפרסום מבגרים אותך. לכן אני מחפשת את הסדקים הקטנים בזכוכית, סדקי אור שמהם נרקם שינוי. 

בצילומי השער בסטודיו של הצלם רון קדמי עמדתי על סדק והרגשתי את הרצפה זזה. הרבה שנים עברו מאז יום הצילום הראשון שלי לסלון כלות בלונהגרנד, פארק השעשועים של הגרנד קניון בחיפה. ועדין ימי צילום דומים. דוגמניות מידה 32, גבוהות וצעירות. מאוד. ואיך לומר ברור מי הדוגמנים על הסט. הם בדר”כ לא נראים כאחד.ת האדם. 

נכנסתי לסט צילומי השער וניגשה אלי העוזרת מאפר “אפשר למרוח לך לחות לפני איפור של גילי?” בואו. 

לא משפט קלישאתי שמתאים לספרי ההיסטוריה והרי הזהרתי מראש, אני חסידה של אותנטי, דברו אלי פשוט זה תופס אותי. 

נחזור לסדק, לפני עשור משפט כזה לא היה נאמר ובכנות עדיין ברוב הסטים שאני מגיעה לא מתבלבלים ביני לבין הדוגמנית, אבל השינוי שמוטי רייפ מוביל מייצר עולם מקביל שבו השינוי חילחל והעולמות מתחילים להתחבר. האדוות מלטפות את רגלי ואומרות לי ולעוד נשים שבעבר לא לקחו חלק בחגיגת האופנה, בואו, בואו לקחת חלק. אידיאל היופי שהכרנו, הלא אפשרי, המשובש – פחות רלוונטי. ברוכות.ים הבאות.ים למחר. 

תהנו מהחגיגה!