טליה גרידיש- משרד עורכי דין פלילי וצאוורון לבן

one פרסום / 16.01.2022

‭"‬ישנם‭ ‬אנשים‭ ‬היודעים‭ ‬כבר‭ ‬בילדותם‭, ‬במה‭ ‬יעסקו‭ ‬בעתיד‭. ‬אני‭ ‬אחת‭ ‬מאלה‭ ‬שידעו‭ ‬כבר‭ ‬בגיל‭ ‬צעיר‭ ‬שאעסוק‭ ‬בעריכת‭ ‬דין‭ ‬בתחום‭ ‬הפלילי‭" ‬כך‭ ‬אומרת‭ ‬עו‭"‬ד‭ ‬טליה‭ ‬גרידיש‭ ‬בעלת‭ ‬משרד‭ ‬עו‭"‬ד‭ ‬פלילי‭ ‬וצווארון‭ ‬לבן‭ ‬בראיון‭ ‬למגזין‭

מאת: אורית לבה

IMG_6689

נולדתי בעיר לוד בשכונה קטנה איכותית ומחבקת, שונה במידה רבה מהמצוקה הכלכלית והפשיעה, אשר היו סימן ההיכר של העיר. מציאות זו נטעה בי את הרצון ללמוד את תחום עריכת הדין בתחום הפלילי והצווארון הלבן, תוך שאיפה להשיג צדק אמיתי, לשמור על זכויות האדם ולעזור לאלה שמגיעה להם הזדמנות שניה.  עוד מימי בית הספר, במקרי מריבה בין חברים, מספרת עורכת דין גרידיש כי ניסתה לפשר בין הצדדים ולמצוא את הצדק האמיתי ובמקרים מסוימים גם לסנגר על תלמיד מול המורים. “הפריע לי שנעשה מעשה לא צודק בייחוד כשידעתי מהן העובדות האמיתיות”.  בסיום לימודיה, התמחתה עורכת דין גרידיש במשרד עו”ד משה אלוני ואלי כהן ובסיום ההתמחות, החלה לעבוד במשרדו של עו”ד ששי גז, הנחשב לאחד מבכירי עו”ד בתחום הפלילי “עבודתי אצלו הייתה מרתקת וזכיתי לטפל בתיקים מורכבים בעלי סוגיות משפטיות יוצאות דופן.” לאחר תקופה של למעלה מ– 13 שנים בהם 

עבדה במשרדו של עו”ד ששי גז, ועם ידע וניסיון רב שצברה, יצאה עורכת דין גרידיש לדרך עצמאית  ומזה שנים רבות היא מנהלת משרד עצמאי בבעלותה, הממוקם בפארק המדע ברחובות ואשר מתמחה בכל תחומי המשפט הפלילי ועם התמחות מיוחדת בעבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנות הון, עבירות מס, הונאה ועוד. במקביל משמשת עו״ד גרידיש כיו”ר משותף לוועדה לקידום עו”ד במחוז מרכז, יו”ר משותף של פורום חקיקה פלילי של לשכת עו”ד, וכיו”ר אפיק המקצוע של ארגון רוטרי ישראל. בעברה שימשה כיועצת משפטית של ארגון רוטרי ישראל וקובלת בוועדת האתיקה הארצית של לשכת עורכי הדין. 

טמפלט - הדגשות כתבות דיגיטל-42

מהי התשוקה שלך בתחום? 
להילחם על זכויות האדם תוך חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא. בכל התיקים בהם אני מטפלת תמיד אנסה למצוא  את הזווית שמציגה את הסיפור באור שונה מזו שמציגה התביעה. אנבור  בחומר החקירה שלעיתים הוא מכיל  עשרות ומאות קלסרים ואהפוך אבן על אבן עד  למציאת הראיה המזכה. במקרים בהם  התשתית הראייתית מבוססת, אילחם כדי לאפשר ללקוחותיי הזדמנות שניה כדי לאפשר להם לחזור למסלול הנורמטיבי ולהיות מועילים ותורמים לחברה. איני מתייחסת לראיות כעובדות מוגמרות, אלא חוקרת ולומדת את הרקע והנסיבות שהביאו לביצוע המעשה הפלילי כדי להציג את הטענות המשפטיות והעובדתיות המדויקות בכל תיק.  במקרים רבים, במיוחד בעבירות צווארון לבן, הנאשמים הינם אנשים נורמטיביים שזו הפעם הראשונה שמעדו בחייהם, ולכן חשוב שיפנו לעו”ד המתמחה בעבירות צווארון לבן על מנת לקבל ייעוץ ראשוני וליווי משפטי, העשוי להביא לסגירת התיק או לכל הפחות למזער את הנזק.

מהו הסיפוק בעבודתך?
כשנאשם שייצגתי והנעתי לשיקום, מצליח להיחלץ מהפשע ולסלול מסלול חיים חדש ומועיל לחברה. אני מאמינה כי לכל אדם מגיעה הזדמנות שנייה והמוטיבציה העיקרית שלי בעבודה, נובעת מההליך אותו חווה הנאשם. אני מנסה להשיג עבורו לא רק את התוצאה הטובה ביותר בהליך הפלילי, אלא גם לבנות עבורו מסלול שיקומי שיאפשר לו לצאת לדרך חדשה.

טמפלט - הדגשות כתבות דיגיטל-43
IMG_6453

טיפים לעו”ד מתחיל:
התחום הפלילי הוא תחום העוסק בדיני נפשות ועל עו”ד העוסק בתחום זה להיות מקצועי, יסודי, ובעל מחשבה יצירתית וראיה רחבה. עו”ד מנוסה ידע לנהל את קו ההגנה בחוכמה ולגרום  למערכת בתי המשפט והתביעה לראות את הנאשם העומד מולם במשקפיים הנכונים.  עו”ד מקצועי צריך ללמוד את התשתית הראייתית בתיק לעומק ולפרטים, להיות קשוב ללקוחותיו, ויצירתי במתן פתרונות ובהבנת מצבים מורכבים. שיהיה בעל יכולת להבחין בין עיקר לטפל ולדעת לשלב  רגישות, אכפתיות ויחס אישי.  

מהו המוטו שלך?
הכל אפשרי. גם אם נדמה כי אין תקווה, אני נלחמת עבור הלקוחות שלי ולומדת לעומק כל תיק עד למציאת הראייה המזכה. גם במקרים כי נדמה שהדלת סגורה, אשתמש בדרכים יצירתיות וחשיבה שונה כדי לפתוח דלת אחרת.

טמפלט - הדגשות כתבות דיגיטל-44
logo

טליה גרידיש | משרד עורכי דין פלילי וצווארון לבן

[email protected] | 052-330-7111

https://www.taliag.co.il/

רח׳ מאיר וייסגל 2 פארק המדע, רחובות