יופי של חממה1

פאשן וויק / 12.3.18

זו השנה השלישית ברציפות שמפעל הפיס תומך במעצבי אופנה ישראלים ומקדם את פרויקט “חממת מפעל הפיס למעצבי אופנה”. גם השנה זכו 6 מעצבים לליווי מקצועי של מעצב אופנה מוביל, לייעוץ עסקי ולמענק כספי בסך 120 אלף שקל להפקת קולקציה, שאותה הציג כל אחד מהם בשבוע האופנה תל-אביב 2018. חלק 1, קבלו את המעצבים המבטיחים אריאל בסן, עדי בנג’ו ודנה כהן

צילום: עידו איז’ק ואבי ולדמן

ביום השני של שבוע האופנה התקיימה אחת התצוגות המסקרנות והמרתקות: תצוגת designers upcoming של “חממת מפעל הפיס למעצבי אופנה”, שתומכת במעצבים צעירים ומבטיחים ומעניקה להם מענק כספי כדי לממן הכנת הקולקציה במיוחד לשבוע האופנה. ששת הזוכים השנה הם עדי בנג’ו, אריאל בסן, דנה כהן, שחר אבנט, ערן שני ל-ERRANT ומוריאל דז’לדטי

עדי בנג’ו – בעלת תואר ראשון בעיצוב אופנה בשנקר, הקימה מותג הנושא את שמה שבמסגרתו הפיקה כבר ארבע קולקציות מסחריות וליין MADE TO ORDER. בנג’ו אוהבת להשתמש בחומרים ובאלמנטים הלקוחים מעולם הספורט ולהוציא אותם מהקונטקסט המוכר שלהם לגזרות מינימליסטיות, נקיות ופונקציונליות. אל המסלול היא העלתה דגמים נינוחים, לבישים, רחוקים מהגוף, במשחקי אסימטריה מעניינים, בצבעוניות של שחור-לבן עם נגיעות של אדום, שילוב מאוד טרנדי בקיץ הקרוב. האאוטפיטים שמרו על מראה הכי נקי שיש, מבדים נעימים וקלילים, בלי תכשיטים ואקססוריז מיותרים, למעט קסקטים שעיטרו את ראשי חלק מהדוגמניות.

אריאל בסן – בוגר בית הספר המוביל לעיצוב “פארסונס” בניו-יורק במגמת אופנה, בוגר המכון הטכנולוגי חולון HIT ובעל סטודיו הנושא את שמו לאופנת גברים. הדגמים שהוא מעצב מכוונים לגברים בעלי סגנון אישי, המחפשים מראה אינדיבידואלי ובגדים בעלי אמירה באיכות גבוהה. הדגמים שהציג בשבוע האופנה התאפיינו במינימליזם מודרני – צבעוניות של שחור ולבן, קווים נקיים וברורים מאוד ומשחקים אסימטריים שעבדו נפלא עם השחור והלבן. אהבנו את החולצות הלבנות עם שילוב הפליסה, את מכנסי הפליסה בגובה שבע שמיניות בשילוב חולצה לבנה אסימטרית וז’קט שחור אסימטרי, את חליפת המכנסיים במראה סופר גברי שהולבשה עליה חצאית פליסה, את מכנסי הברמודה עם גימורי הזיגזג שחוברו לחולצה לבנה מחויטת ואת מכנסי פס הסיכה המחויטים שהוצמדו לחולצה לבנה במראה ז’קט ספורטיבי.

דנה כהן – בוגרת מצטיינת במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר עם פרס על שם פיני לייטרסדורף לשנת 2015. בשנים האחרונות עסקה בייעוץ ובביקורת לסטודנטים להנדסה ועיצוב בשנקר ובויצ”ו חיפה. בשנה האחרונה פתחה סטודיו על שמה. לדנה יש אג’נדה אקולוגית סדורה והיא אף פיתחה בד אקולוגי ייחודי מחומרים קיימים. חשוב לה שהדגמים שלה יעבירו מסר של התחשבות בסביבה. על המסלול שלה בשבוע האופנה בלטו שמלות סריג במראה פסים ומעליהן עליונות ארוכות או קצרות, וגם שכמיות, במראה חלק בשילוב הדפסים, עם קצוות פרומים ברישול מחושב. קצוות אלה העניקו ללוקים האלגנטיים, בשילוב נעלי הסטילטו שאיתן צעדו הדוגמניות, קטע אדג’י מרענן ומתוחכם. גם כאן בלטו שמלות אסימטריות, בשני מרקמים שונים, שהעניקו לוק מגניב, ובעיקר התרשמנו מהחצאית עם ההדפס המופשט ששולבה עם סריג שחור שנראה כאילו “נשפך” עליה.

התצוגה של עדי בנג’ו

עדי בנג’ו בתום התצוגה

התצוגה של  אריאל בסן

אריאל בסן בתום התצוגה

התצוגה של דנה כהן