יופי של חממה2

פאשן וויק / 12.3.18

ביום השני של שבוע האופנה התקיימה אחת התצוגות המסקרנות והמרתקות: תצוגת designers upcoming של “חממת מפעל הפיס למעצבי אופנה”, שתומכת במעצבים צעירים ומבטיחים ומעניקה להם מענק כספי כדי לממן את הכנת הקולקציה לשבוע האופנה. חלק 2, קבלו את המעצבים המבטיחים שחר אבנט, ערן שני ומוריאל דז’לדטי

צילום: עידו איז’ק ואבי ולדמן

שחר אבנט – בוגרת מצטיינת במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, הקימה מותג הנושא את שמה המתמקד בלבוש ערב הנתפר בתפירה עילית. מה שמוביל את אבנט כמעצבת הוא המפגש שבין אומנות לאופנה בשילוב עם רקמה ידנית והרבה צבע. והיא בהחלט אוהבת צבע והיתה הססגונית ביותר בין מעצבי “חממת מפעל הפיס”. אז קודם ראינו הרבה צבע, אחר כך הרבה טולים ובסוף הבנו שהגדולה של אבנט היא בשילובים הנועזים שלה. עבודת הסטיילינג היתה מדויקת, עכשווית, אפילו אדג’ית. את הדוגמניות שלה העלתה בשלל שמלות ערב: שמלה עם הדפס ציור בעיטור טול, שמלת טול בוורוד בזוקה עם כפפות, גרביונים ומגפיים שחורים; שמלה עם רקמת פרצוף ברקמה גסה בשילוב כפפות בגוון כחול מטאלי; חצאית טול צהובה עם טופ אסימטרי שחור מעל חולצת גולף ורודה; או שמלת קימונו כחולה שנלבשה מעל חולצת גולף בכתום עז וחצאית טול לבנה.

ערן שני ל-ERRANT – בוגר עיצוב אופנה באקדמיה המלכותית לאמנויות אנטוורפן בבלגיה, ובוגר עיצוב אופנה בשנקר. עיצב ופיתח ליין חדש לחברת BLA KONST, עיצב במחלקת בגדי נשים עונות מעבר ב”אקנה סטודיו”. בעל המותג ERRANT לעיצוב אופנת גברים. הוא מעצב שמערבב בין סגנונות, תרבויות וחומרים, גבוה עם נמוך, אך תמיד מחפש איזון ומשחק בין פונקציונליות לפנטזיה ומתעלם מהגדרות נוקשות מדי של גבריות, נשיות, ספורט, אלגנט. לצד דגמים בשילוב קלאסי של שחור עם אפור או טוטאל לוק בגוני בז’, שני שיחרר לבמת שבוע האופנה פריטים שלכאורה לא נראים שייכים אבל יחד מתחברים ללוקים עכשווים ומודרניים, כמו ז’קט קולור בלוק בעיטור פונפונים מעל חולצה אדומה ומכנסי פסים, מכנסיים בהדפס עלים בכחול-אדום עם חולצה לבנה וז’קט פסים, חולצת פסים עם קשירת פפיון ומכנסי קולור בלוק, מכנסי ברמודה בהדפס פרחים עם ז’קט אוברסייז ועוד.

מוריאל דז’לדטי – בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל, עם התמחות בסריגה, בשנקר. הציגה בתערוכה “יצירתיות מחוספסת” בטיוואן, ולאחרונה הציגה בתערוכה “XX – חודרות את המעטפת” באשדוד. את עצמה היא מגדירה כמעצבת טקסטיל ופועלת בתחום הסריגה. “אני עובדת על בניית בגד מתוך מחקר של חומרים טקסטילים ייחודיים ודגש על עבודת יד דקדקנית”, סיפרה לנו. הקולקציה שהעלתה על מסלול שבוע האופנה תל-אביב 2018 כללה דגמי סריגים בעבודת יד קפדנית, כמו שמלת סריג קצרה עם משחקי שקיפויות בשילוב עליונית ארוכה בסריגה אתנית; שמלת סריג מתרחבת עם צווארון מלכותי גבוה, מכנסונים קצרים ששולבו עם טופים קאט אאוט, שמלת קולר בסריגת פסים בשילוב מגפונים אדומים, שמלת כתפיות אדומה עליה שולבה עבודת סריגה בלבן ושמלות ערב סרוגות בשחור במראה תחרתי.

התצוגה של שחר אבנט

שחר אבנט בתום התצוגה

התצוגה של ערן שני ל-ERRANT

ערן שני בתום התצוגה

התצוגה של מוריאל דז’לדטי

מוריאל דז’לדטי בתום התצוגה