יושי פרידמן // בעל סטודיו ESTRO לצילום

one פרסום / 30.03.2021
יושי פרידמן בעל סטודיו ESTRO לצילום מגזין שבוע האופנה 2021

יושי פרידמן, בעל סטודיו ESTRO לצילום, גילה את עולם צילומי הסטודיו במהלך לימודיו בטכניון. הסטודיו הראשון שפתח היה ממוקם בחנות בגדים, כחלק משיתוף פעולה עם המעצבת בעלת החנות. יושי צילם עבורה את הקולקציות ובתמורה השתמש בקומה השנייה לצילומי הסטודיו שלו. בהמשך עבר לסטודיו הנוכחי שלו בחיפה שהפך לביתו השני והוא מצלם בו בעיקר פורטרטים, אופנה ומוצרים. מדי פעם מתארחים בסטודיו צלמים המחפשים לעבוד במקום מקצועי ונעים. מעבר לעבודה בסטודיו, יושי עוסק גם בצילומי אירועים, כנסים והרצאות. כמו כן עבודתו חוצה גבולות גם מעבר לים, למדינות אירופה בהן הספיק לצלם עבור חברות, ארגונים ואנשים פרטיים כבר בתחילת דרכו בתחום.

מהי השראה עבורך?

היצירה של יושי נובעת מתוך דחף פנימי עמוק וככל שהוא יוצר יותר, כך הוא שואב יותר השראה מעצם העשייה. מקור שם הסטודיו, ESTRO הוא בפורטוגזית. זוהי מילה שאין לה תרגום מדויק באף שפה והמשמעות שלה היא: השראה, להט, ותשוקה לאמנות – Inspiration, passion and desire for art . השם ESTRO משקף את אהבתו של יושי לצילום המשתקפת ביצירתיות, הייחודיות, החדשנות והרב גוניות של עבודותיו.

מה מעורר בך השראה?

נושא הצילום שמעורר בו השראה ומרתק אותו יותר מכול הוא פורטרטים משום שניתן ללמוד המון על כל אדם, על ידי ההתבוננות בפנים שלו. פנים הם כמו קנבס עליו מצויר סיפור חייו של האדם וההבעות הייחודיות לכל אחד מאתנו, משקפות את רגשותינו ומספרות את סיפורנו האישי כאן ועכשיו. כשהוא מטייל בארץ או בחו”ל, יושי תמיד מצויד במצלמה הלוכדת בעדשתה אנשים בדרכים, חלקם צילומי רחוב וחלקם מבוימים. השאיפה היא לצלם כמה שיותר אנשים והחלום הוא לצלם את כל האנשים בעולם או לפחות רבים מהם.

יושי, צלם סטודיו אסטרו מגזין שבוע האופנה 2021

על פחד ואי עשייה – או איך מתמודדים כשמלאים חששות?

הניסיון ליצור בתקופות של חוסר השראה, הוכיח עצמו כחסר טעם. לכן, כשהוא מרגיש שאין לו מספיק השראה ליצירה, יושי לוקח לעצמו פסק זמן, במהלכו הוא לומד מהתבוננות בעבודות של אחרים ומקריאת ספרים. כל אלה מאפשרים לו לחזור לעבודה עם אנרגיות מחודשות.

צידה לדרך | איזה עצה היית נותנת לאלו שבתחילת דרכם?

העצה הראשונה של יושי למי שנמצא בתחילת דרכו היא “לטעות הרבה – וללמוד מהכל”. 

העצה השנייה היא “להתמיד לשפר, ולהתמיד”. בסופו של דבר כשרוצים משהו מכל הלב, מוצאים את הדרך להגשים כל חלום.

יושי פרידמן בעל סטודיו ESTRO לצילום מגזין שבוע האופנה 2021
יושי פרידמן בעל סטודיו ESTRO לצילום מגזין שבוע האופנה 2021
יושי פרידמן בעל סטודיו ESTRO לצילום מגזין שבוע האופנה 2021

www.estro.co.il  |  054-6820168  |  רח׳ חלץ 2, חיפה