ים השיבולים שמסביב

פאשן וויק / 11.3.18

טובהל’ה ונעמה חסין חתמו את היום הראשון של שבוע האופנה בקולקציה אביבית מרגשת, לכבוד 70 שנה למדינה, ששילבה בין מזרח למערב, ביחד עם חברת התכשיטים “ג.ר.א.ס.”, המתמחה באומנות ישראלית, שעיצבה תכשיטים עם אלמנטים ארץ ישראליים, כמו שיבולים ופרחי בר, שהוצגו לראשונה הערב. חגיגה ישראלית במיטבה

צילום: עידו איז’ק ותמי בר-שי

התצוגה של טובהל’ה ובתה נעמה חסין חתמה את היום הראשון של שבוע האופנה תל-אביב 2018 עם קולקציה משובחת שהצדיעה ליום ההולדת 70 של המדינה והניפה גבוה את דגל העיצוב הישראלי. השנה בחרו המעצבות לשתף פעולה עם גילי רענן וטובי רותם, בעלות חברת התכשיטים “ג.ר.א.ס.”, שעל דגלה חרוט אומנות ישראלית, והחיבור ביניהן יצר קולקציית תכשיטים מופלאה שהוצגה לראשונה הערב. שעה לפני התצוגה, הציגה “ג.ר.א.ס” מיצג מיוחד של תכשיטים פיסוליים בעיצוב האומן אמיר פורן, אחד האמנים הראשונים בארץ בעיצוב תכשיטים פיסוליים שאין שני להם. התכשיטים שולבו באבני חן טבעיות ובחומרים מן הטבע והאדמה והיו פשוט מהפנטים. לתצוגת האופנה של טובהל’ה ונעמה עיצבה “ג.ר.א.ס.” קו תכשיטים בהשראת פריטי האופנה של טובהל’ה, עם אלמנטים ארץ ישראליים,  כמו שיבולים, פרחי בר ועוד. גם טובהל’ה, שנולדה בקיבוץ משמרות, יודעת מה זה שיבולים ופרחי בר, והדפסים עדינים שלהם כיסו את רוב הקולקציה שנעה בצבעוניות של לבן, שחור-לבן, צהוב חיטה, כחול כהה, ורוד, זהב וכסף, גוונים נעימים שמשתלבים נהדר גם ביחד. חלק מהדגמים עוטרו בהדפסים אוריינטליים עדינים, כי אחרי הכל אנחנו שילוב של מזרח ומערב. השפה המזרחית עם ההדר האירופאי יצרו קולקציה בוהו שיקית עשירה שמאוד מזוהה עם כתב ידה של טובהלה, אך בהחלט אפשר לראות בה גם קריצה צעירה והשפעות של טרנדים בעולם.

בסוף התצוגה, גילתה טובהל’ה, כי החליטה השנה לפנות את הדרך לבתה נעמה. טובהל’ה: “אחרי 30 שנה שלימדתי אותה ונתתי לה כל מה שיש לי לתת, הרגשתי שהיא מוכנה. זזתי הצידה ולקחתי את תפקיד הארט דיירקטור כמו בבתי האופנה הגדולים בעול. נתתי השראה וצבעוניות ואיפשרתי לה לעוף. שלושה חודשים היא עבדה ויצרה לבדה את התצוגה. אני חייבת לציין שהופתעתי. התלמידה בפירוש עלתה על רבה ואני אוהבת את התוצאה וגאה בה”. גם אנחנו.

הדגמים של טובהל’ה ונעמה חסין

התכשיטים של “ג.ר.א.ס.”