” כשחרות האדם בידיי”

one פרסום / 07.03.2022
ספר פתוח

מגיל 17 נמשכה לקרוא ספרי אוטוביוגרפיה על עולם הפשע, המזימות ומניעי הפושע לביצוע פשעים סיקרנו אותה. כבר אז הרגישה עו”ד שירה ניר כי בוערת בה התשוקה שאי פעם היא עוד תגשים חלום, להיות עו”ד פלילית, והיום, כשהיא מקצועית בתחום, מצהירה בקול: כן, אני זמינה 24/7 “נשואה לעבודה”, וטוב לי כך.

מאת: אורית לבה

שירה ניר תמונה מעוגלת

כל חיי הייתי באופיי עצמאית, אחת שיודעת מה היא רוצה, חרוצה ומכוונת מטרה. אני ילידת בנימינה ועם תום שרותי הצבאי עבודתי הראשונה הייתה הקמת שבעה דוכני אוכל מוכן מחיפה עד ת”א, כחלק מעסק הקייטרינג הותיק שהיה להורי. בגיל 35, החלטתי להגשים חלום ולהיות עו”ד, וזאת לאחר חמש שנים בהן עסקתי ביבוא ושיווק מוצרי אופנה, תחום אותו אהבתי מאוד אך בתוך תוכי הרגשתי שהוא לא יותר מתחביב עבורי, והוא אינו הכיוון הנכון לי להגשמה עצמית מלאה. את מבחן הקבלה ללימודי המשפטים עברתי בציון גבוה. האמנתי ואמרתי לעצמי: “אני ניגשת, מה כבר יכול להיות? מקסימום אצליח, ואכן צלחתי את זה. עם סיום ארבע שנות לימודים, התחלתי את שנת ההתמחות בתחום הפלילי בבאקה אל גרבייה אצל עו”ד עומאר מסראווה, ועברתי את מבחני הלשכה  ועם קבלת רישיון העו”ד, התחלתי לסלול את דרכי כשהיה לי ברור כי אהיה עו”ד פלילית בעלת משרד עצמאי.

התחלת כעצמאית. לא חששת?

לא חששתי. להיות שכירה זו לא היתה אופציה מבחינתי ועם המון מוטיבציה ובטחון ביכולותי, פתחתי את משרדי הראשון ביפו ואת ההשראה לכך לקחתי מעו”ד ידוע שסיפר לא פעם כי התחיל כעצמאי והמתין בסבלנות עד שהגיע לקוח ראשון ואט אט בנה את עצמו.

זכור לך מקרה מיוחד בתחילת דרכך?

בשנת 2017, עם ותק של שנתיים בלבד כעו”ד, קיבלתי תיק רצח מהפזורה הבדואית שבדרום שהיה מצוי בשלב מתקדם של ניהול הוכחות ועם מעט חששות, פניתי להתייעצות עם עו”ד עומאר מסראווה שעליו סמכתי, שידע לכוון אותי ולתמוך בי ולא שיערתי כי הוא ידע בדיוק את המילים הנכונות וכי אין לו ספק בכך כי נולדתי להיות עו”ד פלילית ואכן הגעתי לתוצאה הטובה ביותר בתיק זה כשהנאשם הואשם בהריגה ולא ברצח. אכן, היה זה התיק הראשון במגזר שלאחריו הגיעו תיקים נוספים וכך בניתי את שמי בקרב הפזורה הבדואית והדרום בכלל.

בעיקר כי אני

ובמה שונה המשרד שלך מהאחרים בתחום?

באופיו ובמהותו. משרדי הבנוי בסגנון אקלקטי של אתני מודרני, נמצא ברהט, בירת הבדואים בדרום הארץ משרדי מייצג לקוחות מקריית שמונה עד אילת. המשרד מנוהל ומתנהל ע”י נשים, יוצא דופן באופיו וכמובן מסמל דו – קיום מצב שאינו טריוויאלי שבלב עיר בדואית, ישבו בשלוות נפש, עורכות דין יהודיות ויעבדו עד השעות המאוחרות.

אז למה בעצם לקוחות בוחרים בך?

בעיקר כי אני אוהבת לעזור וחיה את התחום מעמקי ליבי. , אני זמינה 24/7 בכל שעה, ומבינה את לב משפחת העצור תוך תשומת לב מלאה, הסבר השלבים בתהליך, ליווי אישי ואוזן קשבת עבורם ועבור העצור כגורם מקשר ביניהם.
התשוקה שלי לעבודה נובעת מהנתינה  שבי שהיא מעבר לתגמול הכספי. אני רואה את עצמי כשליחה עבור לקוחותיי המסוגלת להבין ולקבל את העובדה שבני האדם מכל שכבה שהיא עלולים להקלע במהלך חייהם לסיטואציות שגורמות להם למעוד ולהידחק לפינה עד כדי ביצוע עבירה על החוק ועל כך אני מודה לבורא עולם, שהעניק לי את היכולת והניסיון לשאת באחריות העצומה על חירותם של חיי אדם. 

משרדי

ומה תייעצי לעורך דין מתחיל?

סוד ההצלחה לעו”ד מצליח הינה התשוקה למקצוע ולתחום בו הוא בוחר להתמקצע, בשילוב שליחות אישית עבור כל לקוח ולקוח תוך ידיעה שתולה הוא את תקוותיו על כתפיך.

ספר עם חלונות
לוגו שירה ניר

מתחם 2
אלפוראת רהט
052-5633956