מהקברט ועד לסלסה // לוטם ורטמן “קול השירים” במוזיקת עולם

one פרסום / 24.03.2021
לוטם ורטמן "קול השירים" במוזיקת עולם מגזין שבוע אופנה2021

לוטם ורטמן היא זמרת פרפורמרית ויוצרת רב גונית: המופעים האנרגטיים, הייחודיים והצבעוניים שהיא מפיקה, מהווים חוויה תרבותית יוצאת דופן. הרפרטואר הישראלי-בינלאומי העשיר שלה כולל שירים ב 12- שפות ובמגוון סגנונות.​

 זמרת מלידה

“מאז ומתמיד ידעתי שמוזיקה ויצירה הן הייעוד שלי. בילדותי למדתי בלט ונגינה בפסנתר ובגיטרה ובהמשך פיתוח קול. לאחר שנישאתי והקמתי משפחה, עסקתי מספר שנים בעיצוב גרפי ובעיצוב אופנה אך הבנתי שזה לא מה שאני רוצה לעשות בחיים. החלטתי לחזור לעולם המוזיקה ומאז לא הבטתי לאחור. מוזיקה ויצירה נובעים ממני ומהווים חלק בלתי נפרד מההוויה שלי – אני שרה, רוקדת, כותבת, ומנגנת, במסגרת מופעים שונים שאני מעלה. 

בהתחלה שרתי רק בעברית ועם הזמן הרחבתי את הרפרטואר שלי לשפות נוספות, כולל: אנגלית, צרפתית, איטלקית, ספרדית, יוונית, לדינו, יידיש ועוד. אני שרה בכל שפה באופן טבעי כאילו זו שפת האם שלי, למרות שאני לא דוברת אותן. בנוסף, אני כותבת ומלחינה שירים פרי עטי. לאחרונה הוצאתי אלבום איפי בשם “לרקוד בשבילך”, שהועלה בבית היוצר של אקו”ם בנמל תל אביב, במסגרת המופע “נשיקת אש”.”

אא-לאתר אוציצורניה-קברט-10.2.18IMG_-אא4571

אני שרה בכל שפה באופן טבעי כאילו
זו שפת האם שלי, למרות שאני לא
דוברת אותן. בנוסף, אני כותבת
ומלחינה שירים פרי עטי.

מופעים מלהיבים ואנרגטיים

המופעים המגוונים של לוטם כוללים להיטים ידועים, שירי פופ מקפיצים, שירים שקטים ושירי נשמה, אותם היא שרה בליווי הרכב מוזיקלי ורקדנים. את המופעים היא יוצרת מא’ עד ת’, כולל עיצוב התלבושות הססגוניות. ההפקות מועלות במסגרת פסטיבלים שונים, אירועים של ארגונים וחברות, אירועים פרטיים ועל במות מרכזיות ברחבי הארץ כמו: אולם צוותא, בית ציוני אמריקה, מרכז סוזן דלל, היכל התרבות בראשון לציון ועוד. “בעבר הופעתי לצד הנשיא החמישי יצחק נבון וגם לצד שרה’לה שרון. כמו כן, הופעתי בפסטיבל בינלאומי לגיטרה לצד באלדי אולייר, סילביה דוראן וגיטריסטים נוספים. המופעים שאני מפיקה מותאמים לסוג האירוע ולאופי הקהל וכוללים: את המופע הלטיני ” AMADO MIO “, מופע “קברט עולמי אקזוטי”, “מהסלסה ועד הרומנסה”, “באה באהבה”, “בריזה לטינית ים תיכונית” ועוד”.

מה הן התכניות שלך לעתיד?

“למרות שאני כבר כעשרים שנה בתחום, אני מקפידה ללמוד כל הזמן דברים חדשים ולהתפתח. חשוב לי להמשיך להביא לעולם את הייחודיות שלי באמנות וכן לפתח את היכולות והכישרונות המיוחדים שלי. אני רוצה לבסס את המוניטין שלי כמה שיותר ולהיחשף לכמה שיותר קהלים בארץ ובעולם. היכולת שלי להלהיב ולשמח את הקהל, מילדים ועד למבוגרים, מרגשת אותי בכל פעם מחדש.”

www.lotemv.co.il | להזמנת הופעות 052-4374878