סטיילינג לבית מתחיל בשוורץ הום קולקשיין

מערכת one פאשן וויק / 30.6.2020

החברה שנוסדה בנחלת בנימין בשנות השלושים, ידעה אז ויודעת גם היום לזהות טרנדים ולהוסיף את הפריט העיצובי המיוחד לחלל, הוואן פיס שעושה את ההבדל. בראיון עם משה שוורץ, מנכ״ל החברה שוחחנו על טרנדים ועל הקורונה שהפכה את ״ביתנו – מבצרנו״ לעובדה ממשית וכולנו בילינו בבית זמן רב מהצפוי. מתכננים שידרוג לבית? הכתבה הזו בשבילכם

 

חברת ״שוורץ הום קולקשיין״ הייתה מחלוצות ההום סטיילינג בישראל ונראה כי היא מקדימה את התחום ומובילה טרנדים, איך אתה כמנכ״ל ובעלים הפכת לטרנדולוג בתחום?

שוורץ פרוות נוסדה ב-1939 במדרחוב נחלת בנימין, מאז ועד היום היא מהווה בית של מעצבים וסטודנטים לאופנה שהשתמשו בפרוות ובנוצות לעיצוב היצירות שלהם במגוון דגמים הן בתחום האופנה והן בהלבשת הבית. לפני כשלושה עשורים (אני רואה חשבון במקצועי) נכנסתי לחברה המשפחתית שאותה הקים אבי ויזמתי פיתוח ליין מוצרים לעיצוב הבית. החנות הראשונה שנפתחה הייתה בדייזין סנטר, מרכז העיצוב של ישראל. בתחילה המוצרים לעיצוב הבית היו מאופיינים בשילוב פרוות, נוצות מלאכותיות, כיסויי מיטה, כורסאות שונות וכ’ו.

לפני כשני עשורים לערך התחלנו יותר ויותר להתמחות בתחום הסטיילינג ועיצוב הבית, ולאחר שנים המותג עודכן  ל״שוורץ- הום קולקשיין״. ההתפתחות בשפה העיצובית ובאמירה שלנו בעולמות של לייפסטייל תורגמה גם להתרחבות עיסקית במסגרתה פתחנו עוד חנויות ברחבי הארץ. 

הקורונה זימנה לכולנו ״זמן בית״ מוגבר האם זה הורגש הלכה למעשה בחנויות?

תחום עיצוב הבית מאז הקורונה ובמהלכה זכה לחשיפה משמעותית בעיקר בדיגיטל. במהלך הקורונה  אנשים נשארו יותר שעות בבית ובעצם נחשפו לחסרונות בעיצוב הבית שלהם ואכן בתקופה האחרונה ,הפוסט-קורונה, מאז שפתחנו את החנויות שלנו יש יותר היענות ורצון לשדרג את הבית. 

זהו המשך ישיר של מגמה המתחוללת בשנים האחרונות בתחום ההום סטיילינג שמאוד התפתח ואנשים יותר מודעים ורוצים להשקיע בו. אם בעבר אנשים היו משקיעים בעיקר בביגוד, סמלי סטטוס וכו׳ היום לאנשים יש מודעות לנושא ההארחה בבתים מה שמחזק את הרצון לטפח סביבת מגורים הרמונית ומטופחת. כן, חד משמעית הקורונה הדגישה את זה ונתנה יותר פוש ומשמעות לעולם ההום-סטיילינג.

צבעוניות – הינה מרכיב חשוב בעיצוב מהם הצבעים האופנתיים בשנה האחרונה?

בגדול החנות שלנו היא one stop shop היא לא נותנת מענה רק לספות ,כורסאות ומוצרים ספציפיים, היא נותנת את המכלול של הכל. שוורץ הום קולקשיין נותנת פתרונות במגוון רחב של חתכים, מפינות ישיבה, דקורציה, מראות, ושטיחים שזה בעצם הייחוד שלנו, הסגנון שלנו הוא הקלאסי-אלגנטי-עדכני שמשולב בצבעים אחידים שהוא הקו המנחה שלנו. יש לנו הרבה קטיפה, נירוסטה, שחור, אלגנטיות המתבטאת בגלאם, בזוהר. 

הצבעים הבולטים השנה הם שחור, שחור זה צבע שמאפיין את המוצרים שלנו, התחלנו לעבוד איתו לפני 13 שנה ואנשים בארץ היו מרימים גבה לעומת אירופה שמאוד אהבו את הצבע הזה.

פעם בארץ אנשים היו מפחדים משחור, זה הזכיר להם אבל, משהו עצוב, שלא משתמשים בו לא לצורך.

וכיום זה צבע שמוכר לא פחות מהלבן, אנשים הבינו שהשחור נותן את המראה קלאסי אלגנטי ובעצם נותן לוק אירופאי חדשני ואני חושב שהצבע הזה יישאר ויהיה פה לעוד הרבה שנים.

אקססוריז לבית – הפריט הקטן והנוסף, עד כמה הוא משמעותי בעיצוב הכללי?

הסטיילינג הוא Final Touch שנותן את הערך הנוסף למי שמתעסק בעיצוב ואופנה מבין שpiece

זה הוא שהכי חשוב בעיצוב הבית. אם לא יהיו לו את הערך המוסף הזה אז בגדול פיספסנו את התוצאה המיוחדת. לדוגמא,  אקססוריז \ קונסולה \ שולחן צד בסופו של דבר הם אלה ״שמקפיצים״ את העיצוב בבית ונותנים לתוצאה להפוך מתוצאה רגילה לתוצאה מנצחת, שזוכרים אותה כעיצוב יפיפה, בלתי נשכח.

מראות נכנסו לכל חלקי הבית כולל הסלון, מה החשיבות והיתרונות של מראות בחלל המשותף? 

המראות הן חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית.

בסלון המראה הינה חלק מהדקורציה וגם מעל פינת האוכל. המראות נהיו יותר אלגנטיות עם השנים,

והן בעצם יוצרות שני דברים עיקריים:

פרקטיות – מראה הינה פריט עיצובי פרקטי

הגדלת החלל – המראה מגדילה את החלל ויוצרת אשלייה של מרחב בייחוד בבתים קטנים.

.ומעבר לשני יתרונות אלו המראה הינה פריט אלגנטי שמוסיף המון יוקרה לבית


דיזין סנטר – לח”י 2 בני ברק, 03-6183212

מתחם סוהו- מפי 5 נתניה, 09-8993944

קניון ק. שער הצפון – דרך חיפה 52, קרית אתא, 04-6466888

homecollection.co.il