פינ-טק. גם לזה נתרגל

one פרסום / 07.03.2022
פיורד טכנולוגיות כנרת

לאחר שעבדה בשוק ההון 16 שנים, והבינה את התהליכים הסבוכים, בזבוז הזמן והבירוקרטיה, החליטה כנרת פרזון לפני 4 שנים לצאת לדרך עצמאית עם בשורה חדשה: לפתוח בית השקעות דיגיטלי כזה שינגיש את העולם החדש לקהל הצעיר והכל מבלי לבזבז זמן וכסף בפגישות מול יועצי השקעות או מנהלי תיקים. תכירו את המהפכה הפיננסית הגדולה ביותר בעולם שמגיעה לראשונה גם אלינו, בישראל.

ספרי לנו מי אתם ואיך הכל התחיל
את פיורד, בית ההשקעות הדיגיטלי, הקמתי מתוך רצון לשפר את עולם החיסכון הקיים. מספרת כנרת מייסדת ומנכ״לית החברה. עם כל הידע המקצועי והניסיון שלי בשוק ההון הרגשתי כי אוכל לתת מענה בדרך חדישה בתחום זה למגוון לקוחות המעוניינים להשקיע בכסף
שברשותם ועד היום אף אחד לא ספר אותם. עד אז, הייתה נורמה כשלקוח מגיע לבנק לבקש ייעוץ השקעות ואם אין ברשותו סכום התחלתי גבוה מספיק (החל מ – 200,000 ₪ ) ברוב הבנקים הוא נתקל בדלת סגורה משום שהוא אינו “קהל
היעד” המתאים. זה היה המוטו המרכזי שהנחה אותי בהקמת “פיורד”. שאלתי את עצמי: למה ללקוח שחסך כמה עשרות אלפי שקלים לא מגיע ליהנות מאותם שירותי השקעות? השקעה שתסלול לו דרך לטווח ארוך, וליהנות מתשואות על כספו, במיוחד אם הוא צעיר בתחילת הקריירה שלו ומעוניין לחסוך לאורך שנים. נושא חשוב לא פחות שעמד מול עיני הוא השימוש בטכנולוגיה על מנת להוזיל את עלויות הניהול היקרות. העולם פונה לשימוש בדיגיטל במגוון תחומים והכל כדי להקל על כולנו. בעולם הישן, אנו מבזבזים זמן יקר, נפגשים עם איש המקצוע (יועץ השקעות או מנהל התיקים), כשהוא זה המחליט את מסלול ההשקעה המתאים לנו לפי דעתו וניסיונו. בעולמות
הטכנולוגים ניתן להשתמש במקורות מידע עצומים BIG DATA ולא להסתמך על הבינה האנושית המוגבלת. בנוסף הטכנולוגיה מקצרת
משמעותית את תהליך קבלת ההחלטות ובכך להגיב בצורה מהירה יותר לשינויים שקורים בשווקים. ובסופו של דבר עוזרת גם לחתוך בחצי את עלויות הניהול היקרות. השימוש בטכנולוגיה מדויקת יותר ומהירה ומחשבת עבור הלקוח עפ”י נתונים אישיים את המסלול המתאים ביותר לניהול תיק השקעות וחסכון כשעלות דמי הניהול השנתית תהיה 0.5% במקום 1%

“זה היה המוטו המרכזי שהנחה אותי בהקמת “פיורד”. שאלתי את עצמי: למה ללקוח שחסך כמה עשרות אלפי שקלים לא מגיע ליהנות מאותם שירותי השקעות? השקעה שתסלול לו דרך לטווח ארוך, וליהנות מתשואות על כספו, במיוחד אם הוא צעיר בתחילת הקריירה שלו ומעוניין לחסוך לאורך שנים .”

מהן מטרות פעילותה של פיורד טכנולוגיות?

הראשונה – מתן שרותי ניהול חיסכון דיגיטליים המתאימים לכל אדם שברשותו כל סכום להשקעה. הקהל הצעיר, יצמח אתנו תוך ליווי אישי החל מפתיחת תכניות חסכון ובניית מסלול ההשקעה המתאים, והקהל הבוגר ייהנה מהפשטות הדיגיטלית שתאפשר בלחיצת כפתור לקבל שירותי השקעות ברמה הגבוה ביותר ובסטנדרטים בינלאומיים.
השנייה – לאפשר גם לבתי השקעות נוספים המשתמשים בטכנולוגיות שלנו לעבור לדיגיטל ולהנגיש את שירותיהם בצורה קלה ונוחה ללקוחותיהם. מול עיננו עומדת תמיד המטרה של הפצת הבשורה, מהיום כל אחד יכול לקבל שירותי השקעות ברמה הגבוה ביותר ובעבור כל סכום השקעה שמרגיש לו בנוח.

פיורד טכנולוגיות

מהם הקשיים בפעילות?

עדיין קיימים קשיים פסיכולוגיים, בעיקר אצל הקהל הבוגר, אשר התרגל לקבל שירותים פיננסים פרונטלית. היות וצפינו למצב זה, אנשי המכירות שלנו שמחים לסייע וללוות את קהל לקוחותינו המחפשים עדיין את הקשר האנושי.
אני מאמינה כי כמו כל התחלה, בכל תחום, קיימים מכשולים, ובתחום שלנו, ככל שיכנסו יותר גופים פיננסיים לעולמות הדיגיטל, הלקוחות יתרגלו והחסם הפסיכולוגי יעלם.

מהו המוטו שלך?

העתיד שייך למי שמאמין בדרך שלו. גם אם הדרך קשה ומלאת מכשולים, אם תכווני מספיק גבוה גם אם תכשלי תגיעי גבוה יותר מכל אחד אחר.

ואיך ממתגים חברת פינטק?

פיורד ממותגת כעסק לייף סטייל צעיר וטכנולוגי וכדי להגיע לעוד קהלים, מלבד הצעירים, אנו פועלים ברשתות החברתיות בשת”פ עם מובילי דעה בתחום הפיננסי, מפיצים קמפיינים בקבוצות, עורכים וובינרים וסדנאות מקצועיות ללא תשלום ובשנה הקרובה אולי אף בפרסום מסיבי גם במדיות הגדולות.

“מול עיננו עומדת תמיד המטרה של הפצת הבשורה, מהיום כל אחד יכול לקבל שירותי השקעות ברמה הגבוה ביותר ובעבור כל סכום השקעה שמרגיש לו בנוח”.

פיורד טכנולוגיות

העתיד שייך למי שמאמין” בדרך שלו. גם אם הדרך קשה ומלאת מכשולים, אם תכווני מספיק גבוה גם אם תכשלי תגיעי גבוה יותר מכל אחד אחר”.

לוגו

fjord.co.il | שד’ נים 2, ראשל”צ