שעבירות בכביש הופכות לנורמה

one פרסום / 21.02.2022
״אבא שלי הוא זה שהרגיש כי יש בי דין דיין. עוד כשהייתי בת 14 , נמשכתי לצפייהֿ בסדרות הטלוויזיה בתחום החוק וסדר ופיענוח פשעים. תמיד סיקרן אותי להבין כיצד אדם נורמטיבי מתדרדר לתחומי הפשע או מבצע עבירות תעבורה”. כך מתארת עו”ד נורית מעטוק עורכת דין מוערכת מב״ש, בעלת משרד עו”ד כיצד הגיעה לתחום המשפטים וכיום סנגורית בתחום התעבורה, לשון הרע ועניינים פליליים בראיון למגזין. את לימודי המשפטים סיימתי במכללת ספיר ומשם המשכתי ללימודי התואר השני באוניברסיטה העברית. עם סיום הסטאג’ בפרקליטות הפלילית מחוז הדרום, בין היתר במחלקת תעבורה, הבנתי לעומק כי עברות תעבורה הפכו לנורמה. מצבים שעלולים לקרות לכולנו, לאנשים נורמטיביים ללא כל עבר פלילי או כוונת זדון וביום אחד מועדים ומוצאים את עצמם בסיטואציה חדשה.
פוטו של נורית
אילו ערכים לדעתך צריך עו”ד?
חמשת הערכים שהמשרד בנוי עליהם הם: אחריות, אמינות, מומחיות, מעורבות ומקצועיות. כשאני מלווה לקוח, אני שמה לי תמיד לדגש את נושא המעורבות היות ולרוב מדובר בבני אדם שהעונשים כגון פסילת רישיון או צבירת נקודות ישפיעו על מהלך חייהם וחיי היום יום ויכבידו עליהם. אני שמה את עצמי במקומו של הלקוח ומתרגמת איך זה היה משפיע עליי.
כשאני מייצגת
מה מלהיב אותך כעו”ד?
למקסם את המקצוע שלי ולעמוד מול הקשיים של לקוחותיי מול המערכת המשפטית, הבירוקרטיה הסבוכה ולנסות לפלס דרכים באופן יצירתי מול החוקים היבשים כדי למצוא נקודות אור. שאיפה של סנגור הוא תמיד זיכוי כשניתן להשיג אחד, אך בתיק שהדבר אינו אפשרי השאיפה היא להקל על עונשו של הלקוח.
UL9A1026
כשפתחת את המשרד, כיצד הגיעו הלקוחות הראשונים?
בעיקר דרך אנשים שמכירים אותי, חברים ומשפחה ודרך המעביד שלי לשעבר שהאמין ותמך בי כשהכיר מקרוב את עבודתי המסורה, תשומת ליבי לפרטים, האהבה לאנשים והאכפתיות. אלו נושאים שאם אתה כעו”ד לא מסמן כמוטו והרגלי עבודה, לקוחות ירגישו בכך. ירגישו כי אתה מתייחס אליהם כעוד תיק שצריך לייצג ולסיים כששכר הטרחה הוא הנושא החשוב מכל. להערכתי זו הטעות ולכן בחרתי בדרך ייחודית משלי. כשאני מייצגת בתיק אני לומדת לעומק את פרטי המקרה ומתייחסת תמיד ללקוח כאדם נורמטיבי שמעד בדרך, כשמול עונש העבירה נמצאת התקווה שאולי אמצא דרך להקל בחומרתו.
חמשת הערכים
איזו דמות צריך להיות עו”ד בעיניך?
היות ועו”ד עוסק בדיני נפשות, עליו להיות רגיש ביחס האנושי, בעל הבנה, הקשבה, סבלנות ויכולת ניתוח המקרים לעומק. על עורך הדין לשדר ללקוחות אכפתיות, ליווי מקצועי ואישי והתעניינות כך שהלקוח לא ירגיש את עצמו כעוד מקרה שעליו לסיים כששכר הטרחה הוא בעדיפות ראשונה. “הערך המוסף שלי הוא מעבר לעוד לקוח
שישלם”.
UL9A1070
קו
לוגו
עו״ד נורית מעטוק
053-9627782
הנרייטה סולד, באר שבע