שינו את הזון 1

פאשן וויק / 12.3.18

גדעון וקארן אוברזון התחברו למסר של שינוי אידיאל היופי בשבוע האופנה והציגו את קולקציית אביב-קיץ 2018 על הלקוחות שלהם. 40 נשים משפיעות מתחומים שונים במשק, בגילאי 40-80, מדליה רבין, רות שטרית ושרון כידון ועד אודליה פרידמן ורונית רייכמן-להט, הוכיחו בגדול שיופי לא קשור לגיל, למידה, לגובה או לצבע. חלק 1

צילום: עידו איז’ק ואבי ולדמן

גם ותיקי העובדים של גדעון אוברזון לא זוכרים דבר כזה. לראשונה מזה 55 שנה, ויתר אוברזון על דוגמניות מקצועיות בתצוגה שלו והזמין את הלקוחות שלו לדגמן עבורו ו-40 מהן, מהנשים המשפיעות והחזקות בתחומים שונים במשק, נענו בשמחה רבה. הן התייצבו למדידות, ערכו חזרות ועלו בגאון על מסלול שבוע האופנה תל-אביב 2018, לתצוגה שערך יחד עם בתו קארן. “גם ככה אנחנו מכוונים לנשים ולא לנערות”, הודה אוברזון מאחורי הקלעים. “ההיענות של הלקוחות היתה מדהימה. מתברר שלכל אחת יש עניינים עם עצמה, מה להסתיר ומה להבליט, ובסתר ליבן נשים רבות רוצות לדגמן לפחות פעם אחת בחיים”.

אוברזון, שמלווה את האופנה הישראלית משנות ה-60 ושעל מסלול התצוגות שלו כיכבו הדוגמניות החשובות והמפורסמות בכל העשורים, איתגר את עצמו הפעם בעיצוב ובייצור קולקציה שמתאימה לכל הנשים, בכל הגזרות והמידות. אבל רשימת הדוגמניות שעמדה לרשותו בסופו של דבר היתה שווה את המאמץ וכללה, בין היתר, את דליה רבין, רות שטרית, נחמה רונן, אודליה פרידמן, רונית רייכמן-להט, אלה שמר, שירה  לוי, מירי עזורי, אורית בן-אדרת, שרה פון-שוורצה, אירינה שלמור, אירמה מיכאלי, טלי רוזן, רז’ין גנזי ועוד.

את התצוגה פתחו 15 דגמים של קארו אוברזון, שמהווים קבוצה אחת, שעוצבו בהשראת עולם היצורים של בנה, רוי רביד. היצורים שעיצב רוי מייצגים דמויות שונות מחייו לצד דמויות דמיוניות שהתפתחו לאורך השנים ויצרו עולם שלם, “מדינת היצורים”, שאותם מאייר רוי כבר למעלה מעשור. רוח צעירה ופופית ליוותה את הקולקציה עם הדפסי יצורים צבעוניים לצד סמלים צבאיים וסמלי מלוכה שנרקמו בשלל טכניקות ידניות. בדי ליינן ודריל קציים כיכבו לצד בדי משי מודפסים בפסים ובהדפסים מקוריים שעוצבו ונרקמו בבית האופנה. לכל אלה צורפה קולקציית סניקרס בשיתוף עם “קדס” ועליה היצורים המקסימים של רוי.

אוברזון העלה על המסלול את קו הקוטור שלו לאביב-קיץ 2018 בהשראת המובייל של קלדר. על הדגמים זה בא לידי ביטוי בתנועה של גופים אמורפיים מודפסים על בדי שיפון רכים ונשפכים, עבודות פאץ’ על גופים הנדסיים, חליפות מכנסיים בגיזרת פדלפון עם מותניים גבוהים ומקטורנים קצרים, חיתוכים גיאומטריים בשמלות ובחולצות שחשפו צורות וצבעים, גזרות ארכיטקטוניות, עיטור של רקמות חרוזים ידניות וצבעים של קלדר – לבן, אדום, ירוק דשא, כחול רויאל, פוקסיה ונייבי. את התצוגה שלו פתחה דליה רבין וחתמה שרון כידון.

אלינור אבני

סיגל ברנוביץ’

מעיין אדם

נורית גדרון

מיכל גאון

אורנית גורן

מטי שחר

בילי סנדר

אורית בן-אדרת

שירה לוי

תמר אברמוביץ’

שרה פון-שוורצה

אלה שמר

לימור חדד

הדס קלדרון

דליה רבין

ציפה כרמון

פנינה שטראוס

אירמה מיכאלי

רונית רייכמן-להט